W Nisku

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

5 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wzięło udział w I edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Eliminacje szkolne odbyły się w grudniu ubiegłego roku, wzięło w nich udział 23 uczniów RCEZ w Nisku z klas: 4B, 2F, 3E i 1E. Do zawodów okręgowych Komisja Szkolna zakwalifikowała Justynę Loryś z klasy 4B, Aleksandrę Kopeć z klasy 2F, Adriannę Sawę z klasy 3E, Józefa Palenia z klasy 3E oraz Kamila Tchórzewskiego z klasy 3E. Zawody okręgowe odbyły się 9 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.

Olimpiada ma na celu rozwijanie wśród uczniów motywacji do doskonalenia umiejętności handlowych i menedżerskich, zwiększanie skuteczności dostosowywania programów nauczania do współczesnych wymagań obowiązujących przy organizacji firm handlowych i usługowych, podnoszenie wiedzy zawodowej uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości, technik administracji, technik księgarstwa, promowanie uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności menedżerskie oraz kształcenie postaw i myślenia przedsiębiorczego oraz zachęcanie do zachowań przedsiębiorczych w praktyce.

olimpiada nisko

Program Olimpiady obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i problematyki ogólnej. Temat wiodący I Olimpiady brzmi: „Rynek pracy w Polsce – wyzwania, szanse i zagrożenia”.
Wyniki zawodów okręgowych będą znane 29 marca 2016 roku. Zawody centralne odbędą się w dniach 14-15 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej.

Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, Patronem naukowym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

źródło: RCEZ/ Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021