W Nisku

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

5 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wzięło udział w I edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Eliminacje szkolne odbyły się w grudniu ubiegłego roku, wzięło w nich udział 23 uczniów RCEZ w Nisku z klas: 4B, 2F, 3E i 1E. Do zawodów okręgowych Komisja Szkolna zakwalifikowała Justynę Loryś z klasy 4B, Aleksandrę Kopeć z klasy 2F, Adriannę Sawę z klasy 3E, Józefa Palenia z klasy 3E oraz Kamila Tchórzewskiego z klasy 3E. Zawody okręgowe odbyły się 9 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.

Olimpiada ma na celu rozwijanie wśród uczniów motywacji do doskonalenia umiejętności handlowych i menedżerskich, zwiększanie skuteczności dostosowywania programów nauczania do współczesnych wymagań obowiązujących przy organizacji firm handlowych i usługowych, podnoszenie wiedzy zawodowej uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości, technik administracji, technik księgarstwa, promowanie uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności menedżerskie oraz kształcenie postaw i myślenia przedsiębiorczego oraz zachęcanie do zachowań przedsiębiorczych w praktyce.

olimpiada nisko

Program Olimpiady obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i problematyki ogólnej. Temat wiodący I Olimpiady brzmi: „Rynek pracy w Polsce – wyzwania, szanse i zagrożenia”.
Wyniki zawodów okręgowych będą znane 29 marca 2016 roku. Zawody centralne odbędą się w dniach 14-15 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej.

Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, Patronem naukowym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

źródło: RCEZ/ Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021