W Nisku

Ogromne zapotrzebowanie na sprzęt medyczny

Ogromne zapotrzebowanie na sprzęt medyczny

Dużym zainteresowaniem cieszy się wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, mieszcząca się w byłym budynku Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku nad Sanem. Choć działa dopiero od lutego tego roku, to z perspektywy kilku miesięcy okazało się, że jej utworzenie było bardzo potrzebne. Sprzęt, którym dysponuje placówka, cały czas używany jest przez osoby potrzebujące, tak że niekiedy zaczyna go brakować.

Jak mówi Marta Ciosmak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, do tej pory, placówka podpisała około 140 umów na wypożyczenie danego sprzętu. Najczęściej wypożyczane są łóżka ortopedyczne, koncentratory tlenu i wózki inwalidzkie.

Mieszkańcy widzą także potrzebę, by punkt w Rudniku został doposażony również w inne sprzęty medyczne, które chętnie będą wypożyczane. Okazuje się, że placówka planuje zakupić nowy sprzęt i być może już niebawem pojawi się on w wypożyczalni. Dzięki nowemu sprzętowi, zwiększy się również się zasób wypożyczalni i skróci się czas oczekiwania na sprzęt, na który chorzy czasem bardzo długo muszą czekać.

– Po ilości zawartych umów widać, że wypożyczalnia cieszy się zainteresowaniem. Chcemy dokupić jeszcze 20 łóżek rehabilitacyjnych, materace przeciwodleżynowe, krzesełka sedesowe, pionizator dynamiczny, podnośnik transportowy oraz dwukołowe podpórki aluminiowe. Ponadto, planujemy zakupić nowy sprzęt, którego nie ma w wypożyczalni, a jest na niego zapotrzebowanie, są to balkoniki z podpaszkami, stół do pionizacji, orbitrek, balkonik ambona i platforma wibracyjna czy też przenośne koncentratory tlenu. Pieniądze na zakup tego sprzętu będą pochodzić z oszczędności, które zostały nam po pierwszym przetargu – mówi dyrektor PCPR w Nisku.

Dzięki wypożyczalni, osoby starsze otrzymują szansę na powrót do zdrowia i odzyskanie własnej niezależności. Na jej utworzenie, powiat niżański wraz z PCPR w Nisku otrzymał blisko 1 mln zł dofinansowania. Środki pochodzą z funduszu Unii Europejskiej, docelowo – z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała kwota w wysokości ponad 57 tys. zł to wkład własny powiatu.

W wypożyczalni można bezpłatnie wypożyczyć m.in.: sprzęt pielęgnacyjny: krzesełka pod prysznic, wózki toaletowo-prysznicowe i siedzisko nawannowe obrotowe, sprzęt rehabilitacyjny: rotor do rehabilitacji kończyn górnych, piłki rehabilitacyjne, masażer ręczny, rowerki stacjonarne magnetyczne, a także sprzęt wspomagający: balkoniki, kule łokciowe, kule pachowe, laski, trójnóg, czworonóg, poduszki przeciwodleżynowe.

Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00-18.00.

Wnioski o wypożyczenie danego sprzętu można składać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 w Rudniku nad Sanem przy ul. Piłsudskiego.
Regulamin rekrutacji wniosków i Regulamin Wypożyczalni, znajdują się na stronie internetowej PCPR w Nisku. http://www.pcpr-nisko.pl/

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021