W Nisku

Ogromne zapotrzebowanie na sprzęt medyczny

Ogromne zapotrzebowanie na sprzęt medyczny

Dużym zainteresowaniem cieszy się wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, mieszcząca się w byłym budynku Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku nad Sanem. Choć działa dopiero od lutego tego roku, to z perspektywy kilku miesięcy okazało się, że jej utworzenie było bardzo potrzebne. Sprzęt, którym dysponuje placówka, cały czas używany jest przez osoby potrzebujące, tak że niekiedy zaczyna go brakować.

Jak mówi Marta Ciosmak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku, do tej pory, placówka podpisała około 140 umów na wypożyczenie danego sprzętu. Najczęściej wypożyczane są łóżka ortopedyczne, koncentratory tlenu i wózki inwalidzkie.

Mieszkańcy widzą także potrzebę, by punkt w Rudniku został doposażony również w inne sprzęty medyczne, które chętnie będą wypożyczane. Okazuje się, że placówka planuje zakupić nowy sprzęt i być może już niebawem pojawi się on w wypożyczalni. Dzięki nowemu sprzętowi, zwiększy się również się zasób wypożyczalni i skróci się czas oczekiwania na sprzęt, na który chorzy czasem bardzo długo muszą czekać.

– Po ilości zawartych umów widać, że wypożyczalnia cieszy się zainteresowaniem. Chcemy dokupić jeszcze 20 łóżek rehabilitacyjnych, materace przeciwodleżynowe, krzesełka sedesowe, pionizator dynamiczny, podnośnik transportowy oraz dwukołowe podpórki aluminiowe. Ponadto, planujemy zakupić nowy sprzęt, którego nie ma w wypożyczalni, a jest na niego zapotrzebowanie, są to balkoniki z podpaszkami, stół do pionizacji, orbitrek, balkonik ambona i platforma wibracyjna czy też przenośne koncentratory tlenu. Pieniądze na zakup tego sprzętu będą pochodzić z oszczędności, które zostały nam po pierwszym przetargu – mówi dyrektor PCPR w Nisku.

Dzięki wypożyczalni, osoby starsze otrzymują szansę na powrót do zdrowia i odzyskanie własnej niezależności. Na jej utworzenie, powiat niżański wraz z PCPR w Nisku otrzymał blisko 1 mln zł dofinansowania. Środki pochodzą z funduszu Unii Europejskiej, docelowo – z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała kwota w wysokości ponad 57 tys. zł to wkład własny powiatu.

W wypożyczalni można bezpłatnie wypożyczyć m.in.: sprzęt pielęgnacyjny: krzesełka pod prysznic, wózki toaletowo-prysznicowe i siedzisko nawannowe obrotowe, sprzęt rehabilitacyjny: rotor do rehabilitacji kończyn górnych, piłki rehabilitacyjne, masażer ręczny, rowerki stacjonarne magnetyczne, a także sprzęt wspomagający: balkoniki, kule łokciowe, kule pachowe, laski, trójnóg, czworonóg, poduszki przeciwodleżynowe.

Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00-18.00.

Wnioski o wypożyczenie danego sprzętu można składać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 w Rudniku nad Sanem przy ul. Piłsudskiego.
Regulamin rekrutacji wniosków i Regulamin Wypożyczalni, znajdują się na stronie internetowej PCPR w Nisku. http://www.pcpr-nisko.pl/

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021