W Nisku

Obdarujmy paczką rodziny z naszego rejonu

Obdarujmy paczką rodziny z naszego rejonu

Rusza 16. edycja akcji Szlachetna Paczka. Jeśli chcesz pomóc rodzinom, które najbardziej potrzebują pomocy, już dziś wybierz jedną z 16 rodzin na terenie powiatu niżańskiego i przygotuj wyjątkowa paczkę.

W ubiegłorocznej edycji w rejonie Niska i okolic pomoc otrzymało 41 rodzin. W tegorocznej edycji 40 wolontariuszy odwiedziło ponad 80 rodzin. Do projektu włączono 35 rodzin z terenów gmin: Nisko, Jarocin, Ulanów, Rudnik nad Sanem, Harasiuki i Jeżowe.

image2

-Są to rodziny najbardziej potrzebujące i najbardziej bohaterskie, które pomimo życiowych trudności starają się o lepszą przyszłość, nie są bierne w stosunku do pracy, każdego dnia zmagają się z wieloma problemami. Wśród włączonych Rodzin są rodziny wielodzietne, takie które doznały w życiu jakiegoś nieszczęścia np. pożaru, rodziny zmagające się z chorobami przewlekłymi czy osoby starsze i samotne. Potrzebują przede wszystkim żywności, środków czystości, odzieży czy obuwia na zimę – mówiła Kinga Kaczmarek, Lider rejonu Nisko i okolice.

Dodaje, że niektórym rodzinom brakuje podstawowych sprzętów AGD, jak lodówka czy pralka. A każda rodzina ma konkretne potrzeby, które poznali wolontariusze podczas spotkań.
Każdy, kto tylko chce pomóc, może znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl bazę Rodzin, które są w potrzebie. Darczyńca, powinien wejść w zakładkę „Wybieram rodzinę” i odnaleźć odpowiedni rejon, gdzie pojawią się opisy rodzin wraz z wymienionymi potrzebami. Darczyńca może odpowiedzieć na te potrzeby przygotowując paczkę.

image3

Jak tłumaczy Kinga Kaczmarek, 19 rodzin z rejonu Nisku ma już swojego Darczyńcę. Są to osoby z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a nawet osoby zza granicy. Natomiast 16 rodzin wciąż czeka na Darczyńców.

Tegoroczny „Weekend cudów”, czyli finał Szlachetnej Paczki przypada na 10-11 grudnia. Magazyn, do którego Darczyńcy będą przywozić przygotowane paczki, znajdować się będzie na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Nisku. Czekać na nich będzie miłe spotkanie z 40 wolontariuszami (SuperW), którzy podczas tej edycji odwiedzali rodziny, poznając ich sytuację i rozeznając czy udział w projekcie Szlachetna Paczka może im pomóc.
Będzie to również czas podzielenia się refleksjami na temat projektu i spotkania się z innymi Darczyńcami przygotowującymi paczki dla rodzin z rejonu Nisko i okolice.
W tym roku Szlachetna Paczka obejmie pomocą do 20 tys. rodzin, a działa w niej 13 tys. SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

szlachetna_paczka-1000x600-1000x600

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021