W Nisku

O uzależnieniach na deskach teatru

O uzależnieniach na deskach teatru

Dziewięć grup teatralnych wzięło udział w powiatowych eliminacjach do VIII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

W Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” spotkali się uczniowie z Gimnazjum ZS nr 3 w Nisku, Gimnazjum ZS nr 2 w Nisku, Gimnazjum ZS w Nowym Narcie, Gimnazjum ZS w Hucie Krzeszowskiej, Gimnazjum ZS w Nowosielcu, ZS w Ulanowie, Gimnazjum nr 1 w Nisku, Gimnazjum ZS w Jarocinie oraz z LO w Nisku. Młodzież przygotowała spektakle, które miały pokazać czym są uzależnienia. Już po raz kolejny młodzi aktorzy nie skupiali się wyłącznie na alkoholu, papierosach czy narkotykach, ale również na psychicznych i fizycznych słabościach człowieka. Pokazali upadek, walkę z nałogiem i powrót do normalnego życia.

W jury konkursu, które oceniło inscenizacje w zakresie walorów profilaktycznych, artystycznych oraz oryginalności, zasiedli przedstawiciel niżańskiego sanepidu Magdalena Rachwał, przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Danuta Bernacka oraz Mateusz Radko, reżyser i aktor Teatru „Kontynuacja” Marek Urban, przedstawiciel Poradni Leczenia Uzależnień Dominika Januszewska- i emerytowany pracownik niżańskiego sanepidu Halina Cyba.
W powiatowych eliminacjach zwyciężyła grupa z Gimnazjum nr 1 za sztukę „Uzależnienie- droga donikąd”. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum ZS nr 3 w Nisku za spektakl „Błękitny ptak”, trzecie miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum ZS w Hucie Krzeszowskiej za sztukę „Wybór należy do Ciebie”. Jury przyznało również dwa wyróżnienia za najlepszą grę aktorską. Otrzymały je Monika Pikuła z LO w Nisku oraz Elżbieta Zwolak z Gimnazjum ZS w Hucie Krzeszowskiej. Młodzież, która zajęła pierwsze miejsce będzie reprezentować powiat niżański 9 czerwca podczas przeglądu w Rzeszowie.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez patronów, m.in. starostę niżańskiego, burmistrza gminy Nisko, burmistrza gminy Ulanów, wójtów gmin Harasiuki, Jeżowe oraz Jarocin, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nisku. Pozostałe grupy teatralne otrzymały drobne nagrody rzeczowe i podziękowania za udział w przeglądzie.

Małgorzata Petecka

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021