kultura i rozrywka

O Stanisławie Beresiu przyszłym patronie szkoły RCEZ w Nisku

O Stanisławie Beresiu przyszłym patronie szkoły RCEZ w Nisku

Pod takim tytułem odbyła się 18 lutego br. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku sesja naukowa, przygotowująca młodzież do uroczystości nadania szkole imienia Stanisława Beresia oraz do konkursu poświęconego patronowi szkoły.

Sesję otworzył dyrektor szkoły mgr Wacław Piędel, który przywitał gości oraz młodzież. Sesja została zorganizowana dla przedstawicieli klas pierwszych, drugich i trzecich. W tematykę sesji wprowadziła młodzież jej organizatorka Pani Grażyna Habigier-Pipska. Pan dr Konrad Krzyżak przedstawił okres przedwojenny oraz najbardziej tragiczne losy w życiu Pana Stanisława Beresia związane z II wojną światową. Referat wskazujący najważniejsze fakty z okresu wykonywania po wojnie zawodu nauczyciela oraz pełnienia obowiązków dyrektora szkoły elektrycznej w Nisku przez Stanisława Beresia wygłosiła uczennica klasy 2 E Karolina Kutyła.

Wspomnieniami o Panu Stanisławie Beresiu podzielili się z młodzieżą Pan dr inż. Antoni Piędel (dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w latach 1975-2006) i Pan mgr Czesław Korczak (nauczyciel matematyki w Zasadniczej Szkole i Technikum Elektrycznym w Nisku w latach 1960-1968 oraz w Zespole Szkół Elektrycznych w Nisku w latach 1990-1996). Przedstawili oni sylwetkę nauczyciela, współpracownika, dyrektora, społecznika, zaangażowanego w rozwój szkoły i środowiska niżańskiego. Ukazali obraz Stanisława Beresia, który zachował się w ich pamięci oraz niżańskiego społeczeństwa. Odpowiadali również na pytania młodzieży zainteresowanej życiem i dokonaniami Pana Stanisława Beresia.

Podsumowania sesji dokonała Pani dr Grażyna Habigier-Pipska, która podkreśliła oddanie ojczyźnie Pana Stanisława Beresia, jego pracę zawodową i zaangażowanie w rozwój szkoły oraz społeczności niżańskiej. Przypomniała, że był wspaniałym wychowawcą, dobrym człowiekiem, społecznikiem, wybitną osobistością ziemi niżańskiej. Dlatego powinien stać się przykładem do naśladowania przez młodzież Jego szkoły.

Dyrektor szkoły Pan mgr Wacław Piędel dokonał zamknięcia sesji zwracając uwagę na to, że dostarczyła ona aktualnie uczącej się młodzieży w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku gruntownej i rzetelnej wiedzy o Stanisławie Beresiu jako współtwórcy i pierwszym dyrektorze szkoły, wielkim patriocie, miłośniku młodzieży i wspaniałym człowieku.

 

Źródło  RCEZ w Nisku

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

73 000,00 zł dla Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem

rni24.eu6 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu6 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu27 kwietnia 2021