kultura i rozrywka

O Stanisławie Beresiu przyszłym patronie szkoły RCEZ w Nisku

O Stanisławie Beresiu przyszłym patronie szkoły RCEZ w Nisku

Pod takim tytułem odbyła się 18 lutego br. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku sesja naukowa, przygotowująca młodzież do uroczystości nadania szkole imienia Stanisława Beresia oraz do konkursu poświęconego patronowi szkoły.

Sesję otworzył dyrektor szkoły mgr Wacław Piędel, który przywitał gości oraz młodzież. Sesja została zorganizowana dla przedstawicieli klas pierwszych, drugich i trzecich. W tematykę sesji wprowadziła młodzież jej organizatorka Pani Grażyna Habigier-Pipska. Pan dr Konrad Krzyżak przedstawił okres przedwojenny oraz najbardziej tragiczne losy w życiu Pana Stanisława Beresia związane z II wojną światową. Referat wskazujący najważniejsze fakty z okresu wykonywania po wojnie zawodu nauczyciela oraz pełnienia obowiązków dyrektora szkoły elektrycznej w Nisku przez Stanisława Beresia wygłosiła uczennica klasy 2 E Karolina Kutyła.

Wspomnieniami o Panu Stanisławie Beresiu podzielili się z młodzieżą Pan dr inż. Antoni Piędel (dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w latach 1975-2006) i Pan mgr Czesław Korczak (nauczyciel matematyki w Zasadniczej Szkole i Technikum Elektrycznym w Nisku w latach 1960-1968 oraz w Zespole Szkół Elektrycznych w Nisku w latach 1990-1996). Przedstawili oni sylwetkę nauczyciela, współpracownika, dyrektora, społecznika, zaangażowanego w rozwój szkoły i środowiska niżańskiego. Ukazali obraz Stanisława Beresia, który zachował się w ich pamięci oraz niżańskiego społeczeństwa. Odpowiadali również na pytania młodzieży zainteresowanej życiem i dokonaniami Pana Stanisława Beresia.

Podsumowania sesji dokonała Pani dr Grażyna Habigier-Pipska, która podkreśliła oddanie ojczyźnie Pana Stanisława Beresia, jego pracę zawodową i zaangażowanie w rozwój szkoły oraz społeczności niżańskiej. Przypomniała, że był wspaniałym wychowawcą, dobrym człowiekiem, społecznikiem, wybitną osobistością ziemi niżańskiej. Dlatego powinien stać się przykładem do naśladowania przez młodzież Jego szkoły.

Dyrektor szkoły Pan mgr Wacław Piędel dokonał zamknięcia sesji zwracając uwagę na to, że dostarczyła ona aktualnie uczącej się młodzieży w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku gruntownej i rzetelnej wiedzy o Stanisławie Beresiu jako współtwórcy i pierwszym dyrektorze szkoły, wielkim patriocie, miłośniku młodzieży i wspaniałym człowieku.

 

Źródło  RCEZ w Nisku

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

nisko-objazd

Utrudnienia w ruchu z powodu przebudowy drogi w Hucie Nowej

rni24.eu7 kwietnia 2020

Solistki z NCK “Sokół” w finale Festiwalu ,,Złoty mikrofon” w Opocznie

rni24.eu7 kwietnia 2020
Szot

Oliwier Szot w finale Ogólnopolskiego Konkursu “Złoty Mikrofon” w Opocznie

rni24.eu6 kwietnia 2020

Handel na Targowisku Miejskim w Nisku – dozwolony

rni24.eu6 kwietnia 2020

Plac Targowy od jutra będzie otwarty …

rni24.eu6 kwietnia 2020

Komunikat Urzędu Pracy w Nisku

rni24.eu3 kwietnia 2020

Nowy minister z Niska.

rni24.eu1 kwietnia 2020

Celebracje Wielkiego Tygodnia -Zarządzenie Biskupa

rni24.eu31 marca 2020

Kolejne surowe kroki w walce z koronawirusem

rni24.eu31 marca 2020