kultura i rozrywka

O Stanisławie Beresiu przyszłym patronie szkoły RCEZ w Nisku

O Stanisławie Beresiu przyszłym patronie szkoły RCEZ w Nisku

Pod takim tytułem odbyła się 18 lutego br. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku sesja naukowa, przygotowująca młodzież do uroczystości nadania szkole imienia Stanisława Beresia oraz do konkursu poświęconego patronowi szkoły.

Sesję otworzył dyrektor szkoły mgr Wacław Piędel, który przywitał gości oraz młodzież. Sesja została zorganizowana dla przedstawicieli klas pierwszych, drugich i trzecich. W tematykę sesji wprowadziła młodzież jej organizatorka Pani Grażyna Habigier-Pipska. Pan dr Konrad Krzyżak przedstawił okres przedwojenny oraz najbardziej tragiczne losy w życiu Pana Stanisława Beresia związane z II wojną światową. Referat wskazujący najważniejsze fakty z okresu wykonywania po wojnie zawodu nauczyciela oraz pełnienia obowiązków dyrektora szkoły elektrycznej w Nisku przez Stanisława Beresia wygłosiła uczennica klasy 2 E Karolina Kutyła.

Wspomnieniami o Panu Stanisławie Beresiu podzielili się z młodzieżą Pan dr inż. Antoni Piędel (dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w latach 1975-2006) i Pan mgr Czesław Korczak (nauczyciel matematyki w Zasadniczej Szkole i Technikum Elektrycznym w Nisku w latach 1960-1968 oraz w Zespole Szkół Elektrycznych w Nisku w latach 1990-1996). Przedstawili oni sylwetkę nauczyciela, współpracownika, dyrektora, społecznika, zaangażowanego w rozwój szkoły i środowiska niżańskiego. Ukazali obraz Stanisława Beresia, który zachował się w ich pamięci oraz niżańskiego społeczeństwa. Odpowiadali również na pytania młodzieży zainteresowanej życiem i dokonaniami Pana Stanisława Beresia.

Podsumowania sesji dokonała Pani dr Grażyna Habigier-Pipska, która podkreśliła oddanie ojczyźnie Pana Stanisława Beresia, jego pracę zawodową i zaangażowanie w rozwój szkoły oraz społeczności niżańskiej. Przypomniała, że był wspaniałym wychowawcą, dobrym człowiekiem, społecznikiem, wybitną osobistością ziemi niżańskiej. Dlatego powinien stać się przykładem do naśladowania przez młodzież Jego szkoły.

Dyrektor szkoły Pan mgr Wacław Piędel dokonał zamknięcia sesji zwracając uwagę na to, że dostarczyła ona aktualnie uczącej się młodzieży w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku gruntownej i rzetelnej wiedzy o Stanisławie Beresiu jako współtwórcy i pierwszym dyrektorze szkoły, wielkim patriocie, miłośniku młodzieży i wspaniałym człowieku.

 

Źródło  RCEZ w Nisku

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021