W Nisku

Nowy szef niżańskich strażaków

Nowy szef niżańskich strażaków

Krzysztof Skrzypek został Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Wcześniej pełnił stanowisko zastępcy komendanta. Z niżańską komendą związany jest od 18 lat.

31 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku odbyło się uroczyste wręczenie aktu powołania nowemu komendantowi. Bryg. mgr. inż. Krzysztof Skrzypek zastąpił na tym stanowisku st. bryg. Roberta Napieracza, który w styczniu 2017 roku zakończył służbę i przeszedł na emeryturę

– To ważny dzień w historii Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Uroczyście na komendanta powiatowego został mianowany brygadier Krzysztof Skrzypek, dotychczasowy zastępca komendanta powiatowego. To ważny dzień w jego życiu, dzień pewnie szczęśliwy, bo każdy z nas strażaków byłby dumny, że został komendantem. Ale to również wielka odpowiedzialność. Odpowiedzialność za blisko 50 strażaków w komendzie w Nisku, za sprzęt, za odpowiednie wyszkolenie, wyposażenie strażaków. To również odpowiedzialność za wszystkich mieszkańców powiatu niżańskiego. Życzę Ci, żebyś podołał obowiązkom. Życzę Ci dużo sukcesów – mówił podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec.

Nowy komendant podziękował wszystkim obecnym za przybycie. Szczególne słowa skierował do posła Jerzego Paula, który angażuje się sprawy strażaków i starosty niżańskiego Roberta Bendarza za poparcie kandydatury.
-Dziękuję podkarpackiemu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej za zaufanie, jakim mnie obdarzył powołując na stanowisko komendanta powiatowego, stanowisko zaszczytne, a jednocześnie ogromnie odpowiedzialne. Dołożę wszelkich starań, żeby Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Nisku wyróżniała się pośród komend naszego województwa. Jestem przekonany, że współpraca z władzami samorządowymi układać się będzie bardzo dobrze – mówił Krzysztof Skrzypek.

Zaznaczył, że po 18 latach pracy w Nisku wie, że kadra choć niewielka, jest doświadczona i kompetentna.

W uroczystościach w komendzie w Nisku wzięli udział przedstawiciele niżańskich służb mundurowych, samorządowcy z powiatu niżańskiego oraz parlamentarzyści.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Apel Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie

rni24.eu17 czerwca 2021

Plenerowa projekcja filmu animowanego o Nisku

rni24.eu17 czerwca 2021

Pomóżmy absolwentce Liceum Ogólnokształcącego w Nisku

rni24.eu16 czerwca 2021

Nominacja Burmistrza do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

rni24.eu16 czerwca 2021

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

rni24.eu16 czerwca 2021

Wielkie otwarcie zalewu “Podwolina” w Nisku już wkrótce

rni24.eu15 czerwca 2021

Premierowy pokaz filmu „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” w NCK “Sokół”

rni24.eu15 czerwca 2021

Andżelika Guściora Laureatką 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu14 czerwca 2021

Plac budowy pod Sąd i Prokuraturę Rejonową już przekazany

rni24.eu14 czerwca 2021