W Nisku

Nowy szef niżańskich strażaków

Nowy szef niżańskich strażaków

Krzysztof Skrzypek został Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Wcześniej pełnił stanowisko zastępcy komendanta. Z niżańską komendą związany jest od 18 lat.

31 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku odbyło się uroczyste wręczenie aktu powołania nowemu komendantowi. Bryg. mgr. inż. Krzysztof Skrzypek zastąpił na tym stanowisku st. bryg. Roberta Napieracza, który w styczniu 2017 roku zakończył służbę i przeszedł na emeryturę

– To ważny dzień w historii Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Uroczyście na komendanta powiatowego został mianowany brygadier Krzysztof Skrzypek, dotychczasowy zastępca komendanta powiatowego. To ważny dzień w jego życiu, dzień pewnie szczęśliwy, bo każdy z nas strażaków byłby dumny, że został komendantem. Ale to również wielka odpowiedzialność. Odpowiedzialność za blisko 50 strażaków w komendzie w Nisku, za sprzęt, za odpowiednie wyszkolenie, wyposażenie strażaków. To również odpowiedzialność za wszystkich mieszkańców powiatu niżańskiego. Życzę Ci, żebyś podołał obowiązkom. Życzę Ci dużo sukcesów – mówił podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec.

Nowy komendant podziękował wszystkim obecnym za przybycie. Szczególne słowa skierował do posła Jerzego Paula, który angażuje się sprawy strażaków i starosty niżańskiego Roberta Bendarza za poparcie kandydatury.
-Dziękuję podkarpackiemu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej za zaufanie, jakim mnie obdarzył powołując na stanowisko komendanta powiatowego, stanowisko zaszczytne, a jednocześnie ogromnie odpowiedzialne. Dołożę wszelkich starań, żeby Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Nisku wyróżniała się pośród komend naszego województwa. Jestem przekonany, że współpraca z władzami samorządowymi układać się będzie bardzo dobrze – mówił Krzysztof Skrzypek.

Zaznaczył, że po 18 latach pracy w Nisku wie, że kadra choć niewielka, jest doświadczona i kompetentna.

W uroczystościach w komendzie w Nisku wzięli udział przedstawiciele niżańskich służb mundurowych, samorządowcy z powiatu niżańskiego oraz parlamentarzyści.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021