Kronika Policyjna

Nowy szef niżańskich policjantów

Nowy szef niżańskich policjantów

Janusz Śnios został nowym Komendantem Powiatowym Policji w Nisku. Przez ostatnie kilka miesięcy pełnił obowiązki komendanta powiatowego. Natomiast stanowisko I zastępcy objął Dariusz Szybiak.

Młodszy Inspektor Janusz Śnios pracuje w policji od 26 lat, zajmował głównie stanowiska prewencyjne. Przez ponad 8 lat był Naczelnikiem Wydziału Prewencji w Stalowej Woli. W 2016 roku był I Zastępcą Komendanta Powiatowego w Nisku. Jego zastępca, podkomisarz Dariusz Szybiak, pracuje w policji od 1998 roku. Zaczynał pracę w służbie prewencyjnej, przez ponad 5 lat był Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego w Nisku.
Nowych komendantów w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji przywitał jego zastępca.

-Mam to szczęście, że mogę wprowadzić Komendanta Powiatowego Policji i I Zastępcę Komendanta Powiatowego. W 2017 roku Januszowi Śniosowi powierzono obowiązki komendanta powiatowego i od 1 kwietnia komendanta powiatowego. Pan komendant Śnios sprawdził się. Już możemy powiedzieć śmiało, że sprawdził się na stanowisku komendanta. Jest z tego środowiska, dba o to środowisko i na pewno będzie dbał o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu niżańskiego. Pierwszy zastępca zaczynał w służbie prewencyjnej, następnie służba kryminalna. Doskonale tutaj panowie zabezpieczą służbę od strony prewencyjnej, od strony kryminalnej, ale również jak możemy zauważyć od strony logistycznej. Jestem przekonany, że panowie komendanci, będą dbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o warunki służby i pracy policjantów i pracowników – mówił inspektor Tadeusz Szymanek, Zastępca Komendanta wojewódzkiego Policji.

Do podziękowań i gratulacji dołączyli się również licznie zgromadzeni goście.

-Poczucie bezpieczeństwa to wielka bezcenna wartość naszych nas wszystkich. Policja to piękna służba. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tej pięknej uroczystości, gdzie komendantem zostaje osoba tak pięknie nakreślona przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, obdarzona zaufaniem – mówiła senator Janina Sagatowska.

Poseł Jerzy Paul mówił, że na stanowiska komendantów zostały wybrane najlepsze osoby. Obaj komendanci swoją postawą, służbą, zaangażowaniem i pracą będą dawać dobry przykład jak żyć i pracować, jak być dobrym policjantem.
-Jestem przekonany, że będziecie dalej tak dobrze pracować, że od dziś będzie tutaj już taka stabilizacja bo nikt nie ukrywa, że przez kilka lat różnie tutaj zmieniało się to stanowisko, zmieniali się komendanci. Mam nadzieję, że będziecie panowie dalej tak sumiennie pracować, czego państwu i samorządowcom, a szczególnie mieszkańcom powiatu niżańskiego życzę – mówił poseł Jerzy Paul.

Na uroczystości obecny był także poseł Rafał Weber, który podziękował komendantowi wojewódzkiemu za powołanie Młodszego Inspektora Janusza Śniosa na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Nisku.
-Dzisiejszym bohaterom chce życzyć dobrej służb, kontynuacji tych działań, tych zamierzeń, które były przez panów realizowane na poprzednich stanowiskach. Inspektor Janusz Śnios znany mi osobiście jako Naczelnik Wydziału Prewencji w Stalowej Woli. Chcę potwierdzić, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu – mówił poseł Rafał Weber.

W imieniu władz samorządowych głos zabrał także Robert Bednarz starosta niżański.
-Składam wyrazy wszelkiej pomyślności, zdrowia, wytrwałości, dużo sił, spełnienia wszystkich planów i zamierzeń. Myślę, że w stronę komendanta należy skierować stwierdzenie, że pierwszy rok służby na takim stanowisku i tak niesamowite wyzwania , które go czekają. To nadanie sztandaru i Wojewódzkie Święto Policji w Nisku. Życzę, aby nie tylko te dwa wydarzenia, które będą miały tutaj miejsce, ale również cała służba, cała praca, którą będzie na co dzień wykonywali panowie aby przynosiła bardzo dobre efekty dla całej naszej społeczności. Życzę samych trafnych decyzji – mówił starosta niżański Robert Bednarz.

Nowy komendant podziękował za przybycie gościom oraz za ciepłe słowa i zaufanie.
-Jest to dla nas dzień wyjątkowy i szczególny. Dziękuję za zaufanie, które niesie również odpowiedzialność za powiat, za bezpieczeństwo społeczeństwa niżańskiego. Wspólnie z moim zastępcą deklarujemy chęć współpracy ze wszystkim instytucjami. Za tę dotychczasową współpracę dziękuję, za życzliwość z jaką się spotkaliśmy, samorządom za wsparcie finansowe. Dziękuję parlamentarzystom za pamięć o nas, mała jednostka i bardzo się cieszymy, że państwo są z nami.

Dziękuje w szczególności też kadrze, wiem że to jest kadra, z którą chcę pracować. Przez te parę miesięcy dali poznać po sobie, że warto inwestować w tych ludzi, zarówno w policjantów, jak i pracowników cywilnych. Ze swojej strony deklaruję, że na pewno bezpieczeństwo powiatu nie zmniejszy się, a będzie jeszcze lepiej – mówił komendant Janusz Śnios.

Na uroczystości w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku obecni byli przedstawiciele służb mundurowych z powiatu niżańskiego, parlamentarzyści, burmistrzowie oraz wójtowie z gmin powiatu, a także przedstawiciele władzy sądowniczej.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Jeden uderzył w ogrodzenie, drugi odjechał ze stacji. Obaj byli pijani…

rni24.eu15 czerwca 2021

“Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków” z niżańską policją

rni24.eu9 czerwca 2021

Dwóch nietrzeźwych zatrzymanych dzięki zgłoszeniom mieszkańców

rni24.eu20 maja 2021

Odpowie za kradzież paliwa z maszyn na budowie S-19

rni24.eu18 maja 2021

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021