wydarzenia

Nowy projekt Caritasu

Nowy projekt Caritasu

„Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” to nowy projekt Caritasu Diecezji Sandomierskiej, który będzie realizowany w Rudniku nad Sanem.

Projekt, na który trwa obecnie rekrutacja, ruszy w sierpniu i potrwa do grudnia. Jego głównym celem jest stworzenie warunków sprzyjających poprawie sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo. Ma to nastąpić przez wzmocnienie integracji osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym; wzrost umiejętności życiowych i społecznych; podniesienie świadomości społecznej na temat zaburzeń psychicznych oraz zapewnienie chorym kontaktu z lokalną społecznością czy umożliwienie im funkcjonowania w środowisku pozbawionym obaw i braku tolerancji.

Caritas chce aby w ramach projektu prowadzone były różnego rodzaju zajęcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i dla lokalnej społeczności, a także wydarzenia o charakterze integracyjno – rekreacyjnym. A mają to być zajęcia teatralne i taneczno – ruchowe, grupy wsparcia dla rodzin i opiekunów, działania informacyjno – integracyjne, jak konferencja „Razem lepiej”, happeningi, piknik integracyjny oraz spotkanie podsumowujące realizację projektu.

Równocześnie Caritas udzielając wsparcia chce promować kampanię Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, której celem jest podniesienie świadomości społecznej o zaburzeniach psychicznych oraz tolerancji dla osób chorych.
Program będzie realizowany w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem, a wszelkie imprezy, jak pikniki, konferencje oraz spotkania na terenie gminy Rudnik nad Sanem.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Policjanci poszukują właścicieli skradzionych przedmiotów

rni24.eu3 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rni24.eu3 marca 2021

Czujność sąsiadów pomogła zatrzymać włamywaczy

rni24.eu3 marca 2021

Harasiuki – płynie ciepła woda z instalacji solarnych

rni24.eu2 marca 2021
ulanów

Oddali cześć ostatniemu wyklętemu

rni24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwy, nastoletni włamywacz- zamknięty w sklepie

rni24.eu2 marca 2021