wydarzenia

Nowy projekt Caritasu

Nowy projekt Caritasu

„Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” to nowy projekt Caritasu Diecezji Sandomierskiej, który będzie realizowany w Rudniku nad Sanem.

Projekt, na który trwa obecnie rekrutacja, ruszy w sierpniu i potrwa do grudnia. Jego głównym celem jest stworzenie warunków sprzyjających poprawie sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo. Ma to nastąpić przez wzmocnienie integracji osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym; wzrost umiejętności życiowych i społecznych; podniesienie świadomości społecznej na temat zaburzeń psychicznych oraz zapewnienie chorym kontaktu z lokalną społecznością czy umożliwienie im funkcjonowania w środowisku pozbawionym obaw i braku tolerancji.

Caritas chce aby w ramach projektu prowadzone były różnego rodzaju zajęcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i dla lokalnej społeczności, a także wydarzenia o charakterze integracyjno – rekreacyjnym. A mają to być zajęcia teatralne i taneczno – ruchowe, grupy wsparcia dla rodzin i opiekunów, działania informacyjno – integracyjne, jak konferencja „Razem lepiej”, happeningi, piknik integracyjny oraz spotkanie podsumowujące realizację projektu.

Równocześnie Caritas udzielając wsparcia chce promować kampanię Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, której celem jest podniesienie świadomości społecznej o zaburzeniach psychicznych oraz tolerancji dla osób chorych.
Program będzie realizowany w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem, a wszelkie imprezy, jak pikniki, konferencje oraz spotkania na terenie gminy Rudnik nad Sanem.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Gmina Jeżowe liderem w zakresie szybkości realizacji spisu!

rni24.eu29 października 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021