wydarzenia

Nowy projekt Caritasu

Nowy projekt Caritasu

„Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” to nowy projekt Caritasu Diecezji Sandomierskiej, który będzie realizowany w Rudniku nad Sanem.

Projekt, na który trwa obecnie rekrutacja, ruszy w sierpniu i potrwa do grudnia. Jego głównym celem jest stworzenie warunków sprzyjających poprawie sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo. Ma to nastąpić przez wzmocnienie integracji osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym; wzrost umiejętności życiowych i społecznych; podniesienie świadomości społecznej na temat zaburzeń psychicznych oraz zapewnienie chorym kontaktu z lokalną społecznością czy umożliwienie im funkcjonowania w środowisku pozbawionym obaw i braku tolerancji.

Caritas chce aby w ramach projektu prowadzone były różnego rodzaju zajęcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i dla lokalnej społeczności, a także wydarzenia o charakterze integracyjno – rekreacyjnym. A mają to być zajęcia teatralne i taneczno – ruchowe, grupy wsparcia dla rodzin i opiekunów, działania informacyjno – integracyjne, jak konferencja „Razem lepiej”, happeningi, piknik integracyjny oraz spotkanie podsumowujące realizację projektu.

Równocześnie Caritas udzielając wsparcia chce promować kampanię Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, której celem jest podniesienie świadomości społecznej o zaburzeniach psychicznych oraz tolerancji dla osób chorych.
Program będzie realizowany w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem, a wszelkie imprezy, jak pikniki, konferencje oraz spotkania na terenie gminy Rudnik nad Sanem.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Zakończono odbiór inwestycji stacji uzdatniania wody w Jeżowem

rni24.eu13 października 2021

Nowe drogi w Gminie Ulanów

rni24.eu13 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021