W Nisku

Nowy dyrektor krzeszowskiego GOK-u – wulkan energii

Nowy dyrektor krzeszowskiego GOK-u – wulkan energii

Mówią o niej wulkan energii, kobieta z pasją, kochająca muzykę i sztukę. Wiele osób już od dawna widziało ją na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. W różnych ośrodkach kultury pracowała już 11 lat. Mowa o Sylwii Piotrowskiej, która od 1 sierpnia jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie.

Ma ona duże doświadczenie, pracowała w Rzeszowie, Nowej Sarzynie czy w Sokołowie Małopolskim. Prowadziła też własną działalność gospodarczą, zajmowała się pracą artystyczną z dziećmi. Teraz przyszedł czas na Krzeszów, miejsce w którym kilka lat temu rozpoczynała karierę.

Pod koniec maja został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora GOK-u w Krzeszowie. Została wybrana spośród 3 kandydatek i objęła stanowisko po swoim poprzedniku Grzegorzu Węglarzu.

– Z Grzegorzem Węglarzem znam się od ponad 11 lat. Kiedy objął stanowisko dyrektora, ja wtedy byłam instruktorem na etacie w GOK-u. Przez wiele lat współpracowaliśmy, wraz z grupą wokalno-instrumentalną „Sonante”, którą prowadziłam, wyjeżdżaliśmy na koncerty plenerowe, nie tylko na terenie Podkarpacia ale również byliśmy za granicą. Koncertowaliśmy w Holandii, na Ukrainie. To piękne wspomnienia, które warto pielęgnować – przyznaje Sylwia Piotrowska

Krzeszów to jej miejsce na ziemi, dlatego też chce tu pracować i postanowiła wziąć udział w konkursie.

– Od lat jestem związana z Krzeszowem emocjonalnie. To tutaj rozpoczęłam swoją karierę zawodową, tutaj była moja pierwsza praca. Kocham to miejsce i zawsze mnie tu ciągnęło. Aż w końcu zamieszkałam tu ze swoją rodziną już na stałe. Ta praca jest spełnieniem moich marzeń, uwielbiam to co robię, kocham swój zawód, pracę z ludźmi i czuję się spełniona zawodowo – mówi dyrektor GOK-u.

Jak przyznaje, wszystko co robi, robi z pasją. Kocha muzykę od dziecka, a ze sztuką jest za pan brat. Jej priorytetem jest dawanie możliwości rozwijania talentów jakie drzemią w dzieciach w młodzieży, czy w osobach dorosłych.

– Gdy byłam jeszcze dzieckiem marzyłam o występach w zespołach tanecznych, czy wokalnych, ale niestety nie było takich grup, a jeśli były to daleko od mojego miejsca zamieszkania, teraz gdy ma możliwość wprowadzenia do harmonogramu różnego rodzaju zajęć artystycznych w GOK-u z pewnością będę to czynić, bo wierzę w to, że w niejednym dziecku drzemie wielki talent, który w przyszłości może pomóc w uzyskaniu zawodu który się kocha a i z niejednego dorosłego możemy zrobić jeszcze artystę – mówi Sylwia Piotrowska.

NOWY DYREKTOR, NOWE ZMIANY

Choć od objęcia urzędu dyrektora przez Sylwię Piotrowską minął niespełna miesiąc, już teraz w ośrodku kultury dużo się dzieje. Organizowanych jest wiele warsztatów teatralnych, powstają nowe grupy artystyczne, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jak mówi sama dyrektor, planów jest bardzo dużo, a każdy pomysł sukcesywnie będzie wdrażany w życie.

-Właśnie ruszyły warsztaty realizowane w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Projekt pod nazwą „Hollywood nad Sanem” to szansa dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych na przeżycie fantastycznej przygody z kulturą i sztuką. W ramach projektu prowadzone będą warsztaty teatralne, wokalne, taneczne oraz plastyczne. Powstanie także teledysk promujący Gminę Krzeszów. Całość projektu zwieńczy wielki finał zaplanowany na 22 października, na którym każda z grup warsztatowych przedstawi swoje umiejętności zdobyte podczas projektu – informuje.

Ponadto, w ośrodku kultury powstanie wiele grup artystycznych. Działa już grupa mażoretkowa. – Po raz pierwszy w Krzeszowie mamy taką grupę a frekwencja jest ogromna – zaznacza dyrektor GOK-u.

Zbliżająca się impreza „Powidlaki” zapowiada się w tym roku bardzo interesująco. Dzięki nowej dyrektor wprowadzonych zostało kilka zmian, które z pewnością zaskoczą. Na scenie nowością w tym roku będzie muzyka reggae, której jeszcze w Krzeszowie nie było.

-W tym roku kierujemy szeroki ukłon w stronę rodziców i ich pociech, będą prowadzone warsztaty cyrkowe, pokaz baniek mydlanych, warsztaty modelowania balonowych form, dwie duże maskotki, szczudlarze z którymi będzie można się sfotografować i wszystkie te atrakcje będą za darmo. Gwiazdą wieczoru będzie Mesajah, ale również Baciary, Mejk, Malibu, Tex, Folk Band oraz młode zespoły Kuki Pau, Audioties znane z programów telewizyjnych takich jak Idol czy The voice of Poland, oraz Mam Talent. W tym roku z programem artystycznym gościnnie wystąpi również Delegacja z Ukrainy oraz uczestnicy projektu „Hollywood nad Sanem” realizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury – mówi Sylwia Piotrowska, nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021