W powiecie

Nowe projekty w szkołach

Nowe projekty w szkołach

Kursy dla uczniów i nauczycieli, nowe możliwości rozwoju, staże dla uczniów, środki na nowe sprzęty w pracowniach – to wszystko będzie możliwe dzięki przystąpieniu trzech szkół powiatu niżańskiego do projektów edukacyjnych.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem, Zespół Szkół w Jeżowem oraz Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem to szkoły, które otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na specjalne programy edukacyjne, które zwiększą możliwości uczniów na rynku pracy.

Młodzież z Jeżowego będzie mogła wziąć udział w projekcie „Kształcenie zawodowe kluczem do sukcesu”. Będzie on kosztował ponad 330 tys. zł, środki z RPO wynoszą ponad 299 tys. zł. Dzięki niemu szkoła kupi w pełni wyposażone stanowiska fryzjerskie, laptopy z oprogramowaniem, szlifierki, wiertarki i młoty pneumatyczne. Odbędą się cykle spotkań edukacyjno-zawodowych, zajęcia z fachowego języka obcego oraz szereg kursów. Projekt obejmie również szkolenia dla nauczycieli.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rudniku nad Sanem będzie realizowany projekt „Kursy i staże szansą na wymarzoną pracę”. Wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” szkoła zorganizuje kursy z zakresu gotowania dla uczniów. Pracownia gospodarstwa domowego zostanie doposażona, przygotowane zostaną także staże dla młodzieży. Koszt tego projektu to blisko 65 tys. zł, dofinansowanie z województwa wynosi ponad 57 tys. zł.

W drugiej rudnickiej szkole uczniowie i nauczyciele wezmą udział w projekcie „Szkoła fachowców. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego”. Szkoła kupi obrabiarkę dla uczniów technikum. Młodzież weźmie udział w cyklu spotkań, porad zawodowych oraz kursów, a także stażach. Projekt ma kosztować prawie 450 tys. zł a dofinansowanie wynosi ponad 402 tys. zł.

Powiat Niżański / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

„HERODY” z Łazor na 49. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej

rni24.eu18 lutego 2021

Krzeszów – “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

rni24.eu18 lutego 2021

Komunikat Wójta Gminy Jarocin

rni24.eu18 lutego 2021

Nowoczesne klasopracownie dydaktyczne w szkołach Powiatu Niżańskiego

rni24.eu17 lutego 2021