W Nisku

Nowe laboratoria dla uczniów zajmujących się OZE

Nowe laboratoria dla uczniów zajmujących się OZE

Powiat pozyskał środki na zadanie pn. „Odnawialne źródła energii w kształceniu przyszłych techników”.

Wniosek złożony przez Powiat Niżański do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zadanie związane z rozwojem infrastruktury służącej edukacji ekologicznej, pn. „Odnawialne źródła energii w kształceniu przyszłych techników”, znalazł się na 2. miejscu na liście rankingowej wniosków zakwalifikowanych do współfinansowania, ogłoszonej 16 października br. na stronie internetowej WFOŚiGW w Rzeszowie.

Wniosek opiewa na łączną kwotę 62 334 zł, w tym środki z dotacji to kwota 49 875,20 zł a środki własne stanowią kwotę 12 468,80 zł . Nakłady finansowe zostaną zrealizowane w 2017 r.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych dotyczących odnawialnych źródeł energii (OZE) przez 200 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, kształcących się w zawodach technik mechatronik, elektryk i  elektronik.

Dofinansowanie z WFOŚiGW-foto

Cel zostanie osiągnięty poprzez doposażenie szkoły w stanowiska laboratoryjne oraz ciągłe kształtowanie świadomości ekologicznej poprzez organizowanie warsztatów, konkursów oraz tworzenie kół zainteresowań związanych z OZE.
Jeszcze w tym roku szkolnym z pracowni tej będą korzystać uczniowie na pracowni montażu urządzeń i systemów mechatronicznych.

W ramach projektu zostaną także zorganizowane spotkania z gimnazjalistami powiatu niżańskiego (4 grupy po 15 osób). Celem tych zajęć będzie zwiększenie świadomości ekologicznej u szerszej grupy odbiorców społeczności lokalnej oraz zaprezentowanie nowych możliwości edukacyjnych RCEZ w Nisku.

Warto zaznaczyć, że na liście rankingowej wniosków zakwalifikowanych do współfinansowania z WFOŚiGW, znalazła się również Gmina Jeżowe, która pozyskała środki na realizację zadania pn. „Rozwój bazy edukacji ekologicznej – doposażenie  pracowni przyrodniczo-ekologicznej z elementami chemii i fizyki – w Zespole Szkół w Jeżowem Centrum”.

Źródło: Powiat Niżański

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Park Miejski w Nisku zyska nowe oblicze

rni24.eu5 czerwca 2020

Baseny i pływalnie znów mogą działać. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

rni24.eu5 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu5 czerwca 2020

W Jarocinie zostanie otworzony punkt przyjęć dzielnicowego

rni24.eu5 czerwca 2020

Niżańskie Forum Rozwoju Lokalnego – weź udział w dyskusji

rni24.eu4 czerwca 2020

4 czerwca – Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

rni24.eu4 czerwca 2020

Zmarł wieloletni samorządowiec Śp. Jan Oleksak

rni24.eu4 czerwca 2020

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowce

rni24.eu3 czerwca 2020

Nowa sala gimnastyczna w trakcie odbioru

rni24.eu2 czerwca 2020