Kronika Policyjna

Nowe fakty w sprawie morderstwa

Nowe fakty w sprawie morderstwa

Co rzeczywiście wydarzyło się nocą w bloku przy ul. Popiełuszki 40 w Stalowej Woli? Dlaczego i w jaki sposób zostało zmordowanych trzech mężczyzn? Jaki był motyw zbrodni? To wyjaśni śledztwo, które prowadzi miejscowa Prokuratura Rejonowa.

W sprawie tej tragedii została zwołana konferencja prasowa, jednakże o szczegółach śledczy mówią bardzo ostrożnie.

Jak poinformowała Barbara Bandyga, szefowa prokuratury, dziś rano Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli została powiadomiona o ujawnieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Stalowej Woli. – Początkowo miały być to jedne zwłoki, ale po przybyciu na miejsce okazało się, że są ciała dwóch mężczyzn. W trakcie wykonywania czynności ustalono, że w innym mieszkaniu na wyższym piętrze, znajdują się zwłoki trzeciego mężczyzny. W związku z tym zdarzeniem zostały zatrzymane dwie osoby, podejrzewane o dokonanie zabójstw. Na razie na 48 godzin. Zarzuty nie zostały im jeszcze postawione. Z uwagi na początkową fazę tego postępowania nie mogę mówić o szczegółach. Co do przyczyny zgonu wypowie się biegły. Jutro w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonych. Na chwilę obecną można powiedzieć, że prawdopodobną przyczyną zgonu były ciosy zadane ostrym narzędziem. Prawdopodobnie narzędziem zbrodni był nóż – mówi prokurator.

Jak zaznacza, z uwagi na początek śledztwa nie może ujawniać intensywności zadawanych ciosów oraz obrażeń. Najpierw śledczy muszą zgromadzić materiał, przesłuchać świadków, dopiero później podadzą informacje do wiadomości opinii publicznej. – Trzeba brać pod uwagę, że prowadzimy to śledztwo zaledwie kilka godzin. Nie jesteśmy w stanie fizycznie zrobić więcej, niż to co już zrobiliśmy. Oględziny na miejscu zdarzenia wciąż trwają, w związku z tym cały czas gromadzone są materiały. Ustalamy osoby, które mogły coś słyszeć, widzieć lub mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Za wcześnie, żeby podawać do opinii publicznej co mogło się tam wydarzyć – stwierdza Barbara Bandyga.

Ustalone zostało, że ofiarami są dwaj mężczyźni w wieku 62 lat i 39 lat, byli to mieszkańcy Stalowej Woli.

Na pytanie, czy osoba, która dokonała czynu jest osobą chora psychicznie, prokurator odpowiada, że nie może się na ten temat wypowiadać. Zaznacza jednak, że zarówno pokrzywdzeni, jak i osoby zatrzymane – podejrzewane o dokonanie tego czynu, są znane policji. Prawdopodobnie chodziło o jakieś porachunki pomiędzy tymi konkretnymi osobami. Mężczyźni, którzy nie żyją są znani prokuraturze, to osoby mieszkające w bloku socjalnym. Przewijali się w sprawach karnych.

A czy udział w zabójstwie miały inne osoby? – Na chwilę obecną wiemy o dwóch, te dwie osoby są zatrzymane, ale to jest dopiero początek, także kategorycznie nie możemy się wypowiedzieć – dodaje.

Więcej szczegółów na temat zabójstw prokuratura poda najprawdopodobniej w środę.

Więcej informacji:

https://rni24.eu/brutalne-potrojne-morderstwo-w-stalowej-woli/

https://rni24.eu/27-latek-przyznal-sie-do-morderstwa/

 

Dorota Zakrzewska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021