Kronika Policyjna

Nowe fakty w sprawie morderstwa

Nowe fakty w sprawie morderstwa

Co rzeczywiście wydarzyło się nocą w bloku przy ul. Popiełuszki 40 w Stalowej Woli? Dlaczego i w jaki sposób zostało zmordowanych trzech mężczyzn? Jaki był motyw zbrodni? To wyjaśni śledztwo, które prowadzi miejscowa Prokuratura Rejonowa.

W sprawie tej tragedii została zwołana konferencja prasowa, jednakże o szczegółach śledczy mówią bardzo ostrożnie.

Jak poinformowała Barbara Bandyga, szefowa prokuratury, dziś rano Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli została powiadomiona o ujawnieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Stalowej Woli. – Początkowo miały być to jedne zwłoki, ale po przybyciu na miejsce okazało się, że są ciała dwóch mężczyzn. W trakcie wykonywania czynności ustalono, że w innym mieszkaniu na wyższym piętrze, znajdują się zwłoki trzeciego mężczyzny. W związku z tym zdarzeniem zostały zatrzymane dwie osoby, podejrzewane o dokonanie zabójstw. Na razie na 48 godzin. Zarzuty nie zostały im jeszcze postawione. Z uwagi na początkową fazę tego postępowania nie mogę mówić o szczegółach. Co do przyczyny zgonu wypowie się biegły. Jutro w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonych. Na chwilę obecną można powiedzieć, że prawdopodobną przyczyną zgonu były ciosy zadane ostrym narzędziem. Prawdopodobnie narzędziem zbrodni był nóż – mówi prokurator.

Jak zaznacza, z uwagi na początek śledztwa nie może ujawniać intensywności zadawanych ciosów oraz obrażeń. Najpierw śledczy muszą zgromadzić materiał, przesłuchać świadków, dopiero później podadzą informacje do wiadomości opinii publicznej. – Trzeba brać pod uwagę, że prowadzimy to śledztwo zaledwie kilka godzin. Nie jesteśmy w stanie fizycznie zrobić więcej, niż to co już zrobiliśmy. Oględziny na miejscu zdarzenia wciąż trwają, w związku z tym cały czas gromadzone są materiały. Ustalamy osoby, które mogły coś słyszeć, widzieć lub mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Za wcześnie, żeby podawać do opinii publicznej co mogło się tam wydarzyć – stwierdza Barbara Bandyga.

Ustalone zostało, że ofiarami są dwaj mężczyźni w wieku 62 lat i 39 lat, byli to mieszkańcy Stalowej Woli.

Na pytanie, czy osoba, która dokonała czynu jest osobą chora psychicznie, prokurator odpowiada, że nie może się na ten temat wypowiadać. Zaznacza jednak, że zarówno pokrzywdzeni, jak i osoby zatrzymane – podejrzewane o dokonanie tego czynu, są znane policji. Prawdopodobnie chodziło o jakieś porachunki pomiędzy tymi konkretnymi osobami. Mężczyźni, którzy nie żyją są znani prokuraturze, to osoby mieszkające w bloku socjalnym. Przewijali się w sprawach karnych.

A czy udział w zabójstwie miały inne osoby? – Na chwilę obecną wiemy o dwóch, te dwie osoby są zatrzymane, ale to jest dopiero początek, także kategorycznie nie możemy się wypowiedzieć – dodaje.

Więcej szczegółów na temat zabójstw prokuratura poda najprawdopodobniej w środę.

Więcej informacji:

https://rni24.eu/brutalne-potrojne-morderstwo-w-stalowej-woli/

https://rni24.eu/27-latek-przyznal-sie-do-morderstwa/

 

Dorota Zakrzewska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021

Podziękowała policjantom za pomoc w gaszeniu pożaru

rni24.eu22 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

rni24.eu22 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

rni24.eu19 marca 2021

Nietrzeźwa 41-letnia kobieta leżała w pobliżu kościoła

rni24.eu17 marca 2021

Pies służbowy Mambo wyczuł w plecaku narkotyki

rni24.eu16 marca 2021

16- latek kierował quadem bez uprawnień

rni24.eu13 marca 2021