W powiecie

Nowe drogi w Gminie Ulanów

Nowe drogi w Gminie Ulanów

W poniedziałek 11 października br. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister infrastruktury Rafał Weber dokonali otwarcia nowych odcinków dróg w Gminie Ulanów. Symboliczne otwarcie miało miejsce w Bukowinie.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg została przebudowana droga w Bukowinie i dwie drogi w Bielinach o łącznej długości 877 metrów. Całość inwestycji kosztowała nieco ponad 430 tysięcy złotych, z czego 60%  Gmina pozyskała z zewnątrz. Wykonawcą dróg była Firma Budowlana Dylmex ze Staszowa.

Droga w Bukowinie była bardzo oczekiwana przez mieszkańców, mających swoje domostwa w jej okolicy, jak również przez wszystkich korzystających z placu rekreacyjnego i świetlicy wiejskiej. Nowe odcinki dróg w Bielinach, chociaż wydawałoby się krótkie są również bardzo potrzebne. Jedna z nich prowadzi do kilku domów, jak również do Miejsca Aktywności Lokalnej, które jest centralnym punktem wypoczynku i zabaw zarówno mieszkańców wioski, jak i często podróżujących rowerzystów, druga zaś ułatwi dojazd do cmentarza parafialnego.

Jak podkreślał minister Andrzej Adamczyk wszystkie drogi są ważne i potrzebne, każdy nawet niewielki odcinek uzupełnia całą sieć dróg  w kraju. Wszyscy mają prawo przemieszczać się po bezpiecznych, komfortowych drogach.

Wiceminister Rafał Weber pogratulował burmistrzowi Ulanowa Stanisławowi Garbaczowi i obecnemu na uroczystym oddaniu inwestycji staroście niżańskiemu Robertowi Bednarzowi skutecznego pozyskiwania dużych środków finansowych na kolejne inwestycje, dzięki czemu potrzeby mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów i całego Powiatu Niżańskiego mogą być realizowane.

Burmistrz Stanisław Garbacz w imieniu władz samorządowych, jak również mieszkańców Bukowiny i Bielin wyraził słowa podziękowania ministrowi Andrzejowi Adamczykowi, wiceministrowi Rafałowi Weberowi i Posłowi Jerzemu Paulowi za dostrzeganie potrzeb małych miejscowości na Podkarpaciu i przeznaczanie środków finansowych również na takie inwestycje drogowe.

– Drogi te poprawią komfort codziennego życia mieszkańców, bezpieczeństwo użytkowników dróg, jak również estetykę miejscowości – podkreśla burmistrz Stanisław Garbacz.

W uroczystym oddaniu nowych odcinków dróg udział wzięli także: wiceprzewodnicząca rady powiatu Magdalena Hasiak, skarbnik gminy Tomasz Siorek, wiceprzewodnicząca rady miejskiej Agnieszka Dziechciarz, radny rady miejskiej, sołtys wsi Bukowina Andrzej Bieńko, sołtys wsi Bieliny Katarzyna Kowalska-Mroczek, dyrektor GCK w Ulanowie Joanna Małek oraz Wykonawcy inwestycji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Gmina Ulanów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Odbył się Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego

rni24.eu22 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021