W Nisku

Nowa sieć przedszkoli w Nisku

Nowa sieć przedszkoli w Nisku

Samorząd gminy Nisko z myślą o najmłodszych mieszkańcach przygotował nową sieć publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Od 1 września będzie działać siedem zerówek oraz dwa przedszkola.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od 3 do 6 lat. Sześciolatki są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Natomiast dzieci w wieku od 3 do 5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu. Pięciolatki mogą korzystać z wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych w szkołach. W szczególnych wypadkach do oddziału może uczęszczać także czterolatek.

Przy każdej szkole podstawowej w gminie będzie funkcjonować oddział przedszkolny. Prowadzić je będą PSP nr 1 w Nisku, PSP nr 3 w Nisku, PSP nr 4 w Nisku, PSP nr 6 w Nisku, PSP nr 5 w Nisku, PSP w Zarzeczu oraz PSP w Nowosielcu. Od 1 września zacznie także funkcjonować nowe przedszkole przy ul. Dąbrowskiego w Nisku, w budynku PSP nr 4.

-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Przedszkole nr 2 będą zlokalizowane w jednym budynku. Połączenie tych dwóch placówek, powierzenie kierownictwa jednej osobie będzie bardziej racjonalne. Zwłaszcza, że będzie to nie duże przedszkole dwuoddziałowe, szkoła jest jedno ciągowa – mówiła Alicja Krawiec, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nisku.

Dodała, że w dalszym ciągu gmina dysponuje małą ilością miejsc dla maluchów. Zasadnym by było, żeby sześciolatki uczęszczały do zerówek w szkołach. Wstępnie rodzice 15 sześciolatków zdecydowali się, że od 1 września dzieci przejdą do oddziałów przedszkolnych.

-Mielibyśmy 15 miejsc wolnych dla nowych kandydatów, w Podwolinie jest 41 miejsc. Dla czterolatków w pewnych przypadkach możemy się posiłkować oddziałami przedszkolnymi w szkołach bo są dobre warunki w oddziale PSP nr1, w szkole na os. Tysiąclecia i w Zarzeczu – mówiła Alicja Krawiec.

Na ostatniej sesji rady miejskiej radni poruszyli problem małej ilości miejsc w przedszkolach.

-Trzeba się nad tym zastanowić. Likwidacja przedszkola przy ul. Gisgesa 4 oddziały zmniejszy i potrzeby społeczne wzrosną. Gdyby w tym roku przystąpić do opracowania dokumentacji, to łatwiej przy istniejącym obiekcie dobudować 2 czy 4 oddziały niż budować nowe przedszkole Propozycję kosztów i dokumentacji przedstawię na najbliższej sesji – mówił Julian Ozimek.

Dodał, że być może uda pozyskać wojewódzkie środki na rozbudowę przedszkola.
Od 1 kwietnia maluchy uczęszczające do Przedszkola nr 1 zostaną przeniesione na cztery miesiące do nowej placówki na Podowolinie. Jest to konieczne ze względu na remont, jak ma się odbyć w budynku przedszkola.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021