
1302 licealistów rozpoczęło naukę w szkołach powiatu niżańskiego. Wśród nich jest 315 pierwszoklasistów.
Najliczniejszą szkołą w powiecie jest Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Kształci się tam 532 uczniów i słuchaczy. Dalszą edukację w placówce wybrało 118 gimnazjalistów, którzy zdecydowali się na naukę z zakresu informatyki, mechatroniki, geodezji, elektryki i obsługi turystycznej. Utworzono także wielozawodową klasę zasadniczą szkoły zasadniczej.
Drugą szkołą pod względem liczebności jest Liceum Ogólnokształcące w Nisku, uczą się w nim 363 osoby. W klasach o profilu humanistycznym, biologiczno-chemicznym, matematyczno-fizycznym i ekonomicznym naukę rozpocznie 124 pierwszoklasistów.
W rudnickim Zespole Szkół uczy się obecnie 225 uczniów i słuchaczy. Dalsze kształcenie w murach tej placówki wybrało 28 gimnazjalistów, którzy będą zdobywać zawód technika pojazdów samochodowych, handlowca i logistyka. Szkoła uruchomiła również kurs kwalifikacyjny – prowadzenie działalności handlowej, użytkowanie obrabiarek skrawających oraz organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń.
W ostatniej szkole, którą zarządza powiat, czyli w Zespole Szkół w Jeżowem uczy się 179 uczniów. Dalszą edukację w Liceum Ogólnokształcącym wybrało 14 osób, zaś w technikum 31 pierwszaków będzie zdobywać zawód fryzjera i technika budownictwa.
Powiat niżański / Małgorzata Petecka
Fot. RCEZ Nisko
Facebook
RSS