W Nisku

Niżański Wiking wśród najlepszych

Niżański Wiking wśród najlepszych

Dziewięć złotych medali, osiem srebrnych, dwa brązowe przywiozła drużyna Wikinga z XVII Mistrzostw Polski w Armwrestlingu w Szczyrku.

Na początku kwietnia najsilniejsi armwrestlerzy zjechali do Szczyrku, gdzie odbyły się siedemnaste już Mistrzostwa Polski w Siłowaniu Na Rękę. W sumie ponad dwustu trzydziestu sportowców sprawdzało swoje siły w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

Stawka była wysoka, bo jak co roku dwójka zawodników z danej kategorii uzyskuje prawo reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy, które odbywają się w tym roku w Polsce w katowickim spodku oraz Mistrzostwach Świata, których gospodarzami będą Węgrzy. Rywalizacja jak zawsze zaczęła się jeszcze dzień przed startami kiedy trzeba zmierzyć się z wagą – tutaj nie ma litości i nie wolno przekroczyć wyznaczonej wagi “ani o deko”. Niestety często kończy się to dla niektórych zawodników obowiązkowym bieganiem do osiągnięcia wagi. Z pośród jedenastu zawodników klubu Wiking Nisko wszyscy zmieścili się do swoich kategorii, ale nie obyło się bez biegania.

Pierwszego dnia rywalizacja odbywała się na rękę lewą. Nie zawiódł najbardziej doświadczony zawodnik, a zarazem trener i sędzia Dariusz Groch, który w pięknym stylu wywalczył złoto. Juniorzy trenujący pod okiem Darka również nie mieli sobie równych przez co cała trójka: Katarzyna Radzik, Piotr Radzik oraz Jakub Brak zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Drugiego dnia zawodów na rękę prawą również nie brakowało emocji. Drużyna Wikinga mocno namieszała zdobywając łącznie dziewięć złotych, osiem srebrnych i dwa brązowe medale, co w rezultacie dało siódmy wynik w klasyfikacji generalnej oraz drugi w klasyfikacji seniorskiej.

Teraz czas na regenerację i treningi do Mistrzostw Europy w Katowicach, mamy nadzieję, że załoga Wikinga wróci z nich znów z workiem medali.

UGiM Nisko

armwrestling_mistrzostwa_polski_1 armwrestling_mistrzostwa_polski_2 armwrestling_mistrzostwa_polski_4 armwrestling_mistrzostwa_polski_5 armwrestling_mistrzostwa_polski_7

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021