W Nisku

Niżański Wiking wśród najlepszych

Niżański Wiking wśród najlepszych

Dziewięć złotych medali, osiem srebrnych, dwa brązowe przywiozła drużyna Wikinga z XVII Mistrzostw Polski w Armwrestlingu w Szczyrku.

Na początku kwietnia najsilniejsi armwrestlerzy zjechali do Szczyrku, gdzie odbyły się siedemnaste już Mistrzostwa Polski w Siłowaniu Na Rękę. W sumie ponad dwustu trzydziestu sportowców sprawdzało swoje siły w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

Stawka była wysoka, bo jak co roku dwójka zawodników z danej kategorii uzyskuje prawo reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy, które odbywają się w tym roku w Polsce w katowickim spodku oraz Mistrzostwach Świata, których gospodarzami będą Węgrzy. Rywalizacja jak zawsze zaczęła się jeszcze dzień przed startami kiedy trzeba zmierzyć się z wagą – tutaj nie ma litości i nie wolno przekroczyć wyznaczonej wagi „ani o deko”. Niestety często kończy się to dla niektórych zawodników obowiązkowym bieganiem do osiągnięcia wagi. Z pośród jedenastu zawodników klubu Wiking Nisko wszyscy zmieścili się do swoich kategorii, ale nie obyło się bez biegania.

Pierwszego dnia rywalizacja odbywała się na rękę lewą. Nie zawiódł najbardziej doświadczony zawodnik, a zarazem trener i sędzia Dariusz Groch, który w pięknym stylu wywalczył złoto. Juniorzy trenujący pod okiem Darka również nie mieli sobie równych przez co cała trójka: Katarzyna Radzik, Piotr Radzik oraz Jakub Brak zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Drugiego dnia zawodów na rękę prawą również nie brakowało emocji. Drużyna Wikinga mocno namieszała zdobywając łącznie dziewięć złotych, osiem srebrnych i dwa brązowe medale, co w rezultacie dało siódmy wynik w klasyfikacji generalnej oraz drugi w klasyfikacji seniorskiej.

Teraz czas na regenerację i treningi do Mistrzostw Europy w Katowicach, mamy nadzieję, że załoga Wikinga wróci z nich znów z workiem medali.

UGiM Nisko

armwrestling_mistrzostwa_polski_1 armwrestling_mistrzostwa_polski_2 armwrestling_mistrzostwa_polski_4 armwrestling_mistrzostwa_polski_5 armwrestling_mistrzostwa_polski_7

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021