W Nisku

Niżański “Sokół” zyskał nowe skrzydło

Niżański “Sokół” zyskał nowe skrzydło

Od kilku miesięcy trwa rozbudowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Obecnie można już zobaczyć nowo wybudowane skrzydło tego obiektu. Zakończenie tej ponad 7 milionowej inwestycji ma się zakończyć pod koniec października.

Przypomnijmy, NCK „Sokół” mieści się w budynku wybudowanym w 1904 r., który niegdyś był siedzibą niżańskiego Towarzystwa Gimnastycznego. Później w budynku funkcjonowało kino. Teraz to siedziba jedynej instytucji kultury na terenie gminy. W przestarzałym budynku znajduje się sala kinowa z niewielką sceną, dwa hole i kilka pomieszczeń biurowych. Niestety ze względu na ograniczenia lokalowe większość zajęć prowadzona jest w sali gimnastycznej PSP nr 1. Budynek nie był przystosowany dla osób niepełnosprawnych, brakowało także miejsc parkingowych.

Jak informuje Urząd Gminy i Miasta w Nisku, prace przy „Sokole” oprócz nowej części obiektu od strony północno – zachodniej budynku, obejmują również przebudowę i remont istniejącego wnętrza, budowę parkingu, a także nowe zagospodarowanie działki. Ponadto, w trakcie rozbudowy zostanie odnowiona elewacja starej części budynku, wzbogacona o płaskorzeźby muz. Natomiast w nowej części, elementem dominującym będzie szkło, a detale z czerwonej cegły łączyć będą starą i nową część. Oprócz tego w nowym gmachu budynku powstaną pracownie: muzyczna, fotograficzna, plastyczna oraz sala taneczna i sala multimedialna.

Niżański magistrat podaje także, że zmodernizowana zostanie również scena i sala widowiskowa. Pojawi się wyposażenie w postaci nowoczesnego oświetlenia, nagłośnienia, kurtyny, mechanizmu do scenografii oraz zaplecza magazynowo – garderobianego. Ponadto projekt zakłada także utworzenie foyer, które zaadoptowane będzie na cele wystawiennicze.

Po rozbudowie zostaną wyeliminowane bariery architektoniczne uniemożliwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do kultury. Wybudowany zostanie podjazd, wydzielone będą miejsca parkingowe. Teren i plac obok budynku będzie wyposażony w elementy małej architektury, elewacja zyska podświetlenie, powstanie parking z 25 miejscami postojowymi. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec października.

Agata Piotrowska

fot. UGiM Nisko

rozbudowa (8)

rozbudowa (7)

rozbudowa (6)

rozbudowa (4)

rozbudowa (3)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021