W Nisku

Niżański “Sokół” zyskał nowe skrzydło

Niżański “Sokół” zyskał nowe skrzydło

Od kilku miesięcy trwa rozbudowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Obecnie można już zobaczyć nowo wybudowane skrzydło tego obiektu. Zakończenie tej ponad 7 milionowej inwestycji ma się zakończyć pod koniec października.

Przypomnijmy, NCK „Sokół” mieści się w budynku wybudowanym w 1904 r., który niegdyś był siedzibą niżańskiego Towarzystwa Gimnastycznego. Później w budynku funkcjonowało kino. Teraz to siedziba jedynej instytucji kultury na terenie gminy. W przestarzałym budynku znajduje się sala kinowa z niewielką sceną, dwa hole i kilka pomieszczeń biurowych. Niestety ze względu na ograniczenia lokalowe większość zajęć prowadzona jest w sali gimnastycznej PSP nr 1. Budynek nie był przystosowany dla osób niepełnosprawnych, brakowało także miejsc parkingowych.

Jak informuje Urząd Gminy i Miasta w Nisku, prace przy „Sokole” oprócz nowej części obiektu od strony północno – zachodniej budynku, obejmują również przebudowę i remont istniejącego wnętrza, budowę parkingu, a także nowe zagospodarowanie działki. Ponadto, w trakcie rozbudowy zostanie odnowiona elewacja starej części budynku, wzbogacona o płaskorzeźby muz. Natomiast w nowej części, elementem dominującym będzie szkło, a detale z czerwonej cegły łączyć będą starą i nową część. Oprócz tego w nowym gmachu budynku powstaną pracownie: muzyczna, fotograficzna, plastyczna oraz sala taneczna i sala multimedialna.

Niżański magistrat podaje także, że zmodernizowana zostanie również scena i sala widowiskowa. Pojawi się wyposażenie w postaci nowoczesnego oświetlenia, nagłośnienia, kurtyny, mechanizmu do scenografii oraz zaplecza magazynowo – garderobianego. Ponadto projekt zakłada także utworzenie foyer, które zaadoptowane będzie na cele wystawiennicze.

Po rozbudowie zostaną wyeliminowane bariery architektoniczne uniemożliwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do kultury. Wybudowany zostanie podjazd, wydzielone będą miejsca parkingowe. Teren i plac obok budynku będzie wyposażony w elementy małej architektury, elewacja zyska podświetlenie, powstanie parking z 25 miejscami postojowymi. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec października.

Agata Piotrowska

fot. UGiM Nisko

rozbudowa (8)

rozbudowa (7)

rozbudowa (6)

rozbudowa (4)

rozbudowa (3)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

I otwarty konkurs ofert 2021 dla organizacji pozarządowych

rni24.eu14 stycznia 2021
straosta

Starosta podsumował prace Powiatu

rni24.eu14 stycznia 2021

Zmarł ks. prał. Marian Rajchel, organizator parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nisku-Malcach

rni24.eu13 stycznia 2021

Szpital w Nisku punktem szczepień Etapu I

rni24.eu13 stycznia 2021

Powiat Niżański wspiera prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej

rni24.eu12 stycznia 2021

Testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli

rni24.eu12 stycznia 2021

18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do nauczania stacjonarnego

rni24.eu11 stycznia 2021

Pomoc dla pogorzelców

rni24.eu8 stycznia 2021

Uwaga ! Zakaz wstępu na poligon

rni24.eu8 stycznia 2021