W Nisku

Niżański Elektryk wśród najlepszych na świecie

Niżański Elektryk wśród najlepszych na świecie

Podczas finału konkursu naukowego E(x)plory, który odbył się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni w październiku 2017 r., komisja wytypowała do międzynarodowej wystawy wynalazków pięć najlepszych prac z całej Polski.

Wśród tych projektów znalazła się praca „Badanie i wykonanie katedralnego wzmacniacza pracującego w trudnych warunkach akustycznych” uczniów z Technikum Elektronicznego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, jako jedynej szkoły z województwa podkarpackiego. Pracę tą zaprezentowali w Gdyni na Międzynarodowej Europejskiej Wystawie Wynalazków uczniowie Mateusz Chmiel i Mikołaj Kuziora wraz z Dyrektorem RCEZ Wacławem Piędlem i nauczycielem przedmiotów zawodowych Marianem Chrapko.

Wystawa prac odbyła się w dniach od 16 do 22 lipca 2018 r. w Arenie Gdynia. Wzięło w niej udział 27 państw, w tym m.in.: Kolumbia, Egipt, Iran, Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy, Turcja, Tunezja, Korea Południowa, Węgry, Algieria, Rosja, Francja, Belgia i Holandia. Podczas targów młodzież wymieniała między sobą wiedzę i doświadczenia. Każdy kraj musiał zaprezentować swoją pracę na scenie przed profesorami najlepszych uczelni świata. Młodzież nie tylko prezentowała swoje projekty, ale też w wielkim skupieniu słuchała wykładów profesorów światowej sławy. Zarówno prezentacja, jak i wykłady, były prowadzone w języku angielskim. Wymiana poglądów na temat wykonywanych prac na pewno w przyszłości przyniesie oczekiwane efekty w postaci coraz doskonalszych pomysłów.

Arena Gdynia była najciekawszym w minionym tygodniu miejscem w Trójmieście, ponieważ gościła uczestników Międzynarodowej Europejskiej Wystawy Wynalazków, biorących udział w Międzynarodowym Święcie Młodych Innowatorów.
Wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali certyfikaty MILSET Expo-Sciences Europe 2018.

Patronat honorowy objęli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Marszałek Województwa Pomorskiego
– Jesteśmy dumni, że uczniowie RCEZ w Nisku – szkoły ponadgimnazjalnej prowadzonej przez Powiat Niżański, tj. Mateusz Chmiel i Mikołaj Kuziora zaliczają się do najlepszych w świecie, a ich projekt wykonany pod kierunkiem mgr inż. Mariana Chrapko – nauczyciela przedmiotów zawodowych, cieszył się podczas MILSET Expo-Sciences Europe 2018, bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem zwiedzających – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.
– Mam nadzieję, że nie mniejszy sukces osiągną nasi uczniowie również na zbliżającej się Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2018, która odbędzie się w październiku bieżącego roku na Politechnice Warszawskiej – mówi dyrektor RCEZ Wacław Piędel.

IMG_4577

IMG_4974

IMG_4548

Zdjęcia: RCEZ w Nisku

Materiały prasowe

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021