W Nisku

Niżański „Elektryk” w rankingu Perspektyw

Niżański „Elektryk” w rankingu Perspektyw

Złote, Srebrne i Brązowe… najlepsze polskie szkoły ponadgimnazjalne to miejsca, gdzie zaczyna się dobra przyszłość. A wśród nich Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej z Niska.

Jako jedyna szkoła w powiecie niżańskim, została uwzględniona w ogólnopolskim XVIII Rankingu Techników 2016 opublikowanym przez “Perspektywy”. Na wyniki czekają dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.

Na 300 miejsc, Technikum Elektroniczne zajęło 255 miejsce, a Technikum Informatyczne 279 miejsce. Placówka uzyskała tym samym status “Brązowej Szkoły”. W rankingu maturalnym na 200 miejsc, Technikum Informatyczne sklasyfikowane zostało na 74 miejscu. W województwie podkarpackim na 50, Technikum Elektroniczne zostało sklasyfikowane na 14 miejscu. Jako szkoła olimpijska Technikum Elektroniczne zajęło 110 miejsce na 200.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, popularny przez wiele lat „Elektryk” działa na rynku edukacji zawodowej od 65 lat. Jest szkołą zawodową odnoszącą sukcesy w wielu dziedzinach.

Uczniowie RCEZ zdają maturę, podejmują dalsze kształcenie, zakładają firmy tworząc dla innych miejsca pracy. Uczniowie mają możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień elektrycznych SEP. Szkoła inspiruje i zachęca do rozwijania zainteresowań, pozwalających odnosić liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich, promuje młodzież aktywną społecznie, wrażliwą na potrzeby innych ludzi (np. honorowe krwiodawstwo, akcje na rzecz domów dziecka, Szlachetna Paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy).

Ponadto, szkoła realizowała różne projekty, m.in „Podkarpacie stawia na zawodowców”, odbywały się też praktyki zagraniczne w Schkeuditz k/Lipska (Niemcy). Kolejna grupa 26 uczniów (technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik i technik informatyk) aktualnie przygotowuje się do wyjazdu na praktyki zagraniczne do Schkeuditz k/Lipska i Berlina. Praktyki realizowane będą w 2016 i 2017 roku dzięki realizacji projektu pt„ Europejska praktyka jako perspektywa rozwoju osobistego i zawodowego -projekt “Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) Maksymalna przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosi 124600 EUR, co stanowi równowartość kwoty 521 164,42 PLN.

Źródło: RCEZ Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021