Fotorelacje

Niżańska policja ma nowego komendanta

Niżańska policja ma nowego komendanta

Witold Furgała został nowym Komendantem Powiatowym Policji w Nisku. Wcześniej zajmował stanowisko Komendanta Powiatowego w Leżajsku. W policji pracuje od ponad 25 lat.

18 marca nastąpiła uroczysta zmiana władz w jednostce w Nisku. Dotychczasowy Komendant Powiatowy, nadkomisarz Wojciech Rak, został odwołany ze stanowiska i przeniesiony do Ropczyc, gdzie obejmie służbę w Komendzie Powiatowej.

Komendant Wojewódzki Policji, który kieruje podkarpacką policją, pożegnał starego komendanta i równocześnie przywitał nowego.
– Chciałbym podziękować za służbę komendantowi Rakowi, przyszedł do Państwa z zewnątrz, spoza jednostki, spisał się dobrze, bardzo wysoko cenię sobie jego pracę. Myśląc o policji podkarpackiej mam a uwadze inne jednostki, gdzie konieczne są zmiany i liczę na to, że komendant Rak, podobnie jak w Nisku, również w Ropczycach zrobi wiele dobrego. Witold Furgała ma wieloletnie doświadczenie, pełnił służbę w wielu jednostkach, na różnych stanowiska. Myślę, że wykorzysta je z powodzeniem w Nisku – mówił inspektor dr Krzysztof Pobuta.

Dodał, że oczekuje realizacji zadań w 3 obszarach, które stawia każdemu komendantowi. Pierwszy obszar to skuteczność policji, nie tylko w sferze statystyki, ale również na poziomie interwencji. Drugi obszar to dobra współpraca z samorządem. Zaś trzeci to kwestia poznania problemów codziennych policjantów. Komendant powinien znać swoich ludzi, ich problemy, ewentualne konflikty. Ma również ułatwiać pracę i umożliwić policjantom spokojną i rzetelną służbę.
– Chce zapewnić, że przynajmniej w tych trzech obszarach dołożę wszelkich starań by jednostka Powiatowa Policji w Nisku nie osiągnęła gorszych wyników niż dotychczas, zrobię wszystko by były jeszcze lepsze. Postaram się by moja współpraca z samorządami była bardzo dobra – mówił Witold Furgała.

Dodał, że chce podnieść poziom bezpieczeństwa i zadowolenia z pracy policjantów, zarówno ich samych, jak i społeczeństwa.
– Przychodząc tutaj kilka miesięcy temu miałem pewne obawy jak nasza współpraca będzie się układać. Okazały się one niczym nieuzasadnione. Zastałem tutaj wspaniałych, życzliwych ludzi i dobrych fachowców. Mogłem zawsze na nich liczyć, nigdy się na nich nie zawiodłem. Dziękuję Wam za współpracę. Dziękuję również przedstawicielom samorządu terytorialnego za wsparcie, nie tylko materialne, ale też za dobre rady i owocną współpracę – mówił Wojciech Rak.

Zaznaczył, że czas służby w Nisku zawsze będzie miło wspominał, gdyż tu stawiał pierwsze kroki jako komendant.
– Pragnę bardzo serdecznie podziękować komendantowi Rakowi za jego pracę, zaangażowanie i współpracę. Pragnę również serdecznie przywitać i pogratulować nowego komendanta. Życzymy wszelkich sukcesów, mamy nadzieję, jako samorządowcy, że nasza współpraca będzie układać się dobrze. Chcemy przyczynić się wspólnie do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówił starosta niżański Robert Bednarz, w imieniu władz samorządowych.

Na uroczystości obecni byli Komendant Wojewódzki Policji inspektor dr Krzysztof Pobuta, starosta niżański Robert Bednarz, burmistrz Niska Julian Ozimek, burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz, wójt Krzeszowa Stanisław Nowakowski, prezes Sądu Rejonowego w Nisku Anna Lipiarz oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Małgorzata Petecka

} else {

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017