Bez kategorii

Niżańscy krótkofalowcy w Mistrzostwach Świata 2020

Niżańscy krótkofalowcy w Mistrzostwach Świata 2020

Grupa niżańskich krótkofalowców po raz kolejny wzięła udział w Mistrzostwach Świata IARU HF WORLD CHAMPIONSHIP ,organizowanych przez Amerykański Związek Krótkofalowców ARRL jako oficjalna reprezentacja Polskiego Związku Krótkofalowców pod znakiem SN0HQ.

Zawody organizowane są raz do roku w miesiącu lipcu. W tym roku zawody odbyły się w terminie 11-12 lipca i skupiły najlepszych operatorów z kraju i ze świata po to aby przez 24 godziny walczyć o jak najlepszy wynik z czołowymi reprezentacjami na świecie.

W roku bieżącym z woj. podkarpackiego brało udział trzy stacje główne. Dwie stacje z terenu powiatu niżańskiego oraz jedna z powiatu łańcuckiego. Gospodarzami stacji w powiecie niżańskim byli Dariusz Karcz ( SQ7FPD ) z Niska oraz Kornel Gorczyca ( SP8K ) z Bielin. Stacja z powiatu łańcuckiego była reprezentowana przez jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie stacji Contest’owych w Polsce SP8R z Albigowej ,w której w zarządzie zasiada Marek Szczurowski ( SQ8JLA ) z Niska.

Wszystkie stacje główne biorące udział w zawodach z woj. podkarpackiego zrzeszone są Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej ( R.K.S.R ). Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy, ponieważ aby grupa SN0HQ licząca ponad 100 osób, entuzjastów zawodów krótkofalarskich, zdobyła jak najlepszy wynik , dana lokalizacja musi być bardzo dobrze wyposażona w anteny nadawcze, anteny odbiorcze, komputery, dostęp do Internetu itd.

W trakcie zawodów wszystkie trzy stacje główne skupiły jednych z najlepszych operatorów do pracy w tych zawodach w danym czasie. Po raz kolejny radioamatorzy z Niska i Albigowej byli gospodarzami głównych stacji nadających w IARU HF WORLD CHAMPIONSHIP Contest ,co po raz kolejny potwierdza wysoki poziom zaawansowania operatorskiego każdego z operatorów, kunsztu operatorskiego oraz wyposażenia i zaawansowania technicznego stacji nadawczych.

Cała grupa SN0HQ w czasie trwania zawodów przeprowadziła ponad 18.709 łączności z krótkofalowcami na całym świecie oraz z głównymi stacjami reprezentującymi narodowe reprezentacje krótkofalarskie jak i również oficjeli zawodów.

Źródło U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

rni24.eu30 września 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu7 lipca 2020

#GaszynChallenge HSW Stalowa Wola S.A. – VIDEO

rni24.eu1 lipca 2020

Uwaga! Prognozowane burze, grad i porywisty wiatr

rni24.eu12 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu5 czerwca 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu26 maja 2020

Cztery szczeniaki poszukują domu !

rni24.eu18 maja 2020

Odprawianie pogrzebów w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego

rni24.eu16 marca 2020