W Nisku

Nisko otrzymało 15 mln z Funduszy Norweskich

Nisko otrzymało 15 mln z Funduszy Norweskich

Ponad 15 milionów złotych trafiło do Gminy i Miasta Nisko z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach wsparcia z Programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tym samym Nisko znalazło się wśród 29. wyróżnionych średnich i małych miast z całej Polski.

Wiele miesięcy temu wniosek aplikacyjny przedłożony przez gminę Nisko znalazł się na zaszczytnym 12 miejscu w kraju, na 213 złożonych aplikacji, wyprzedzając znaczenie większe ośrodki miejskie. Dało to zielone światło do dalszego ubiegania się o środki z Funduszy Norweskich, które miały trafić tylko do kilkunastu samorządów w Polsce. Ostatecznie pieniądze zostały rozdysponowane pomiędzy 29 miast, a do Niska spłynęło dokładnie 3 521 346 euro. Symboliczny czek na taką właśnie kwotę w czwartek 1 lipca z rąk Waldemara Budy Wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Rafała Webera Wiceministra Infrastruktury odebrał Zbigniew Kotuła Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli również Marcin Folta Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Stanisława Szymonik Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego oraz Krzysztof Haliniak Zastępca Kierownika ds. Pozyskiwania Środków Pomocowych.

Program “Rozwój Lokalny” finansowany jest głównie z Funduszy Norweskich i dotyczy podniesienia jakości życia mieszkańców średnich i małych miast. W ramach otrzymanych środków Gmina Nisko będzie realizować kompleksowe działania mające na celu pobudzenie miasta do znacznie szybszego i systematycznego rozwoju. W obszarze planowanych działań Gmina stawia na zrównoważony rozwój gospodarczy, w oparciu o rozwój terenów inwestycyjnych, edukację i turystykę.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021

Będzie nowa droga pomiędzy ulicami Reymonta i Głowackiego

rni24.eu9 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021