W Nisku

Nisko inwestuje w poprawę infrastruktury rekreacyjno-sportowej

Nisko inwestuje w poprawę infrastruktury rekreacyjno-sportowej

Już niebawem w gminie Nisko powstaną m.in. siłowania terenowa na Podwolinie, nowe ogrodzenie przy Przedszkolu nr 2 w Nisku oraz parking przy placu zabaw na os. Malce.

Gmina Nisko na budowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej chce przeznaczyć ponad 226 tys. zł. Inwestycję podzielono na trzy osobne zadania. Mianowicie są to: budowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej na Placu Polskiego Sierpnia w Nisku – Podwolinie; budowa ogrodzenia, odwodnienia i utwardzenia terenu przy Przedszkolu nr 2 i PSP nr 4 w Nisku – Podwolinie; budowa ogrodzenia, miejsc postojowych dla samochodów oraz doposażenie placu zabaw na placu sportowo rekreacyjnym na osiedlu Malce w Nisku.

Na Placu Polskiego Sierpnia na os. Podwolina stanęłyby takie elementy siłowni terenowej jak: biegacz, koła tai chi, krzesło do wyciskania, orbitrek, wioślarz czy prostownik pleców. Przy placówkach oświatowych na Podwolinie zbudowano by nowe ogrodzenie oraz wjazd do przedszkola od ul. Dąbrowskiego. Natomiast na os. Malce ma powstać 10 miejsc parkingowych, a plac zabaw zostanie wzbogacony o ściankę wspinaczkową, piaskownicę z zadaszeniem oraz dwie ławki.

Gmina Nisko ogłosiła przetarg na te trzy zadania, w którym podała kwotę jaką chce przeznaczyć na powyższe inwestycje. Zgłosiło się dwóch chętnych wykonawców. Firma z Gdańska, zainteresowana pracami na Placu Polskiego Sierpnia na Podwolinie oraz firma z Jarosławia, zainteresowana wykonaniem wszystkich trzech zadań.

Niebawem zostanie ogłoszony wykonawca wszystkich trzech zadań, który na realizację inwestycji będzie miał, zgodnie z zapisami w przetargu, czas do końca listopada.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021