W Nisku

Nisko inwestuje w poprawę infrastruktury rekreacyjno-sportowej

Nisko inwestuje w poprawę infrastruktury rekreacyjno-sportowej

Już niebawem w gminie Nisko powstaną m.in. siłowania terenowa na Podwolinie, nowe ogrodzenie przy Przedszkolu nr 2 w Nisku oraz parking przy placu zabaw na os. Malce.

Gmina Nisko na budowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej chce przeznaczyć ponad 226 tys. zł. Inwestycję podzielono na trzy osobne zadania. Mianowicie są to: budowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej na Placu Polskiego Sierpnia w Nisku – Podwolinie; budowa ogrodzenia, odwodnienia i utwardzenia terenu przy Przedszkolu nr 2 i PSP nr 4 w Nisku – Podwolinie; budowa ogrodzenia, miejsc postojowych dla samochodów oraz doposażenie placu zabaw na placu sportowo rekreacyjnym na osiedlu Malce w Nisku.

Na Placu Polskiego Sierpnia na os. Podwolina stanęłyby takie elementy siłowni terenowej jak: biegacz, koła tai chi, krzesło do wyciskania, orbitrek, wioślarz czy prostownik pleców. Przy placówkach oświatowych na Podwolinie zbudowano by nowe ogrodzenie oraz wjazd do przedszkola od ul. Dąbrowskiego. Natomiast na os. Malce ma powstać 10 miejsc parkingowych, a plac zabaw zostanie wzbogacony o ściankę wspinaczkową, piaskownicę z zadaszeniem oraz dwie ławki.

Gmina Nisko ogłosiła przetarg na te trzy zadania, w którym podała kwotę jaką chce przeznaczyć na powyższe inwestycje. Zgłosiło się dwóch chętnych wykonawców. Firma z Gdańska, zainteresowana pracami na Placu Polskiego Sierpnia na Podwolinie oraz firma z Jarosławia, zainteresowana wykonaniem wszystkich trzech zadań.

Niebawem zostanie ogłoszony wykonawca wszystkich trzech zadań, który na realizację inwestycji będzie miał, zgodnie z zapisami w przetargu, czas do końca listopada.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Obwodnica Niska i Stalowej Woli oficjalnie otwarta

rni24.eu18 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

rni24.eu18 maja 2021

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021