W Nisku

Nigdy się nie poddawać – rozmowa z Anną Sabat

Nigdy się nie poddawać – rozmowa z Anną Sabat

Anna Sabat została najpopularniejszym sportowcem 2016 roku w pierwszym Plebiscycie Sportowym portalu rni24.eu. Lekkoatletka obecnie trenuje pod okiem trenera Piotra Kowala w CWKS Resovia Rzeszów. Biega na swoim ulubionym dystansie 800 m, jednak często startuje też na dystansie 400 m. W listopadzie 2016 roku została powołana do kadry narodowej, gdzie współpracuje z trenerem Janem Panzerem.

Aniu, zdobyłaś 1212 głosów czytelników portalu rni24.eu. Jakie to uczucie zostać najpopularniejszym sportowcem?

– Uznanie czytelników, jak i portalu rni24, jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Cieszy mnie to że coraz więcej ludzi interesuje się sportem, a szczególnie lekkoatletyką. Dobrze jest wiedzieć, że ktoś mi kibicuje. Nakręca mnie to do pracy, daje także możliwość promowania tej dyscypliny sportu i pokazania ludziom, szczególnie młodym, że warto choćby dla własnej satysfakcji osiągnąć wymierzony cel.

Jakie są Twoje największe osiągnięcia sportowe?

– Myślę, że największym moim osiągnięciem jest ogromny progres w 2016 roku. Ubiegły rok był dla mnie przełomowy. Poprawiłam życiówki, udało mi się zejść z 2:08.22 do 2:03.36 na 800m. Zajęłam 2 miejsce na dystansie 3 km podczas kwietniowych Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi w biegach przełajowych, 3 miejsce na dystansie 1500 m podczas czerwcowych Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, 4 miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce w Bydgoszczy w czerwcu. Przegrałam wtedy brąz o 0.05 sekundy, ale uważam to za udany debiut na imprezie seniorskiej.

3

Jak zaczęła się Twoja przygoda z lekkoatletyką?

– Moja przygoda z lekkoatletyką zaczęła się w szkole podstawowej. Brałam udział w szkolnych biegach przełajowych, podczas wojewódzkiego finału wypatrzył mnie trener Edward Sudoł z MKL Sparta Stalowa Wola. Miałam wtedy 12 lat. Nasza współpraca trwała 10 lat.

Aniu jakie masz plany na ten sezon, czy są starty, na których zależy Ci najbardziej?

– W tym sezonie startowałam 3 razy, niestety uzyskane wyniki nie są odzwierciedleniem mojej obecnej formy. 18-19 lutego pobiegnę na 800m w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Zależy mi na tym starcie i mam nadzieje na mocne bieganie. Późniejsze starty będą zależały od wyniku jaki osiągnę w Toruniu.

2

Przed Tobą ostatni semestr studiów na kierunku fizjoterapia, jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

– Staram się zaliczyć wszystkie przedmioty w terminach. W czerwcu chciałabym obronić pracę licencjacką. Chciałabym kontynuować naukę na studiach magisterskich. Niestety biorąc udział w szkoleniach kadry narodowej, które trwają 2 tygodnie w miesiącu, mam mniej czasu na pisanie pracy.
Jeśli chodzi o sport to marzy mi się podium Mistrzostw Polski Seniorów, reprezentowanie Polski na imprezach międzynarodowych. Wierzę, że sukces przyjdzie z czasem. Wymaga to ciężkiej pracy i cierpliwości.

Jaka jest recepta na sukces Ani Sabat?

– Nie poddawać się, nawet jeśli wszyscy postawili nad Tobą krzyżyk. Mnie to spotkało kilka razy. Uważam, że trzeba mieć swoje zdanie i cel. Moim zdaniem każdy młody sportowiec powinien wiedzieć, że do celu nie dąży się za wszelką cenę, trzeba znaleźć równowagę. To systematyczność, treningi, pokora, nie odkładanie niczego na jutro. Jeśli potrafisz dobrze zorganizować czas to sport nie wymaga wyrzeczeń, urozmaica życie i sprawia, że stajesz się szczęśliwy.

4

Małgorzata Petecka
fot. FB Anna Sabat / FB AMP w Biegach Przełajowych

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację byłego gimnazjum w Nisku

rni24.eu8 czerwca 2021

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

rni24.eu7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021