Kronika Policyjna

Nietrzeźwi kierowcy uszkodzili dwa ogrodzenia i samochód

Nietrzeźwi kierowcy uszkodzili dwa ogrodzenia i samochód

Trzech nietrzeźwych kierowców, zatrzymanych w niedzielę przez niżańskich policjantów, miało od blisko 2 do 4 promili alkoholu. Rekordzista w trakcie jazdy uszkodził pojazd stojący przed posesją i uciekł. Został zatrzymany przez świadków i oddany w ręce policjantów.

Wczoraj policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Dwóch wjechało w ogrodzenia posesji, a trzeci uszkodził pojazd stojący obok posesji. Tuż po północy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który wjechał w płot w Jeżowem, a następnie odjechał. W wyniku uderzenia kierowca zgubił na miejscu tablicę rejestracyjna. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. Mieszkał kilka domów dalej. Na pierwszy rzut oka widać było, że jest pod wpływem alkoholu. Tłumaczył, że wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Spanikował i uciekł do domu, gdzie wypił dużą ilość alkoholu. Funkcjonariusze zbadali stan jego trzeźwości. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Badania retrospektywne pozwolą ustalić faktyczny poziom alkoholu w jego organizmie w chwili, gdy kierował oplem. Dodatkowo okazało się, że 20-letni mieszkaniec Jeżowego miał prawo jazdy od kilku miesięcy. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i przesłuchania.

Rekordzista został zatrzymany w Rudniku nad Sanem o godz. 13. Kierowca seata uszkodził samochód stojący przy posesji i uciekł. W pościg za sprawcą ruszyli świadkowie zdarzenia. Nietrzeźwy kierowca sam się zatrzymał po krótkiej ucieczce. Świadkowie nie pozwolili mu odjechać do przyjazdu policji. Okazało się, że seatem kierował 41-latek z Bielin. Mężczyzna jechał sam. Urządzenie wskazało 3,7 promila alkoholu w jego organizmie. Po wykonanych czynnościach został przekazany pod opiekę rodzinie.

Po godz. 15 niżańscy policjanci odebrali kolejne zgłoszenie o zniszczeniu ogrodzenia. Na ul. Rzeszowskiej w Nisku kierowca miał uderzyć w płot i uciec. Na miejscu policjanci nie zastali pojazdu, pojawili się natomiast dwaj obywatele Ukrainy i Mołdawianin. Wszyscy byli pijani. Uszkodzony opel, którym jechali stał obok na posesji. Kierujący pojazdem obywatel Mołdawii  miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, pozostali 2 i 3 promile. Wszyscy zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia.

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021