W Nisku

„Niepodległość jest w nas” – Nisko otrzymało dofinansowanie z ministerstwa

„Niepodległość jest w nas” – Nisko otrzymało dofinansowanie z ministerstwa

Blisko 36 tys. zł dofinansowania otrzymało Stowarzyszenie Niżańskie Centrum Rozwoju z rządowego programu „Niepodległa”. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na koncerty, maratony, przeglądy piosenki żołnierskiej czy wystawy, związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości.

O dotacje z programu „Niepodległa” mogły starać się organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury. Warunkiem, aby dany projekt otrzymał dotację, była m.in. popularyzacja wiedzy na temat odzyskania niepodległości przez zachęcenie do uczestnictwa w uroczystościach.

Projekty mogły być przygotowywane m.in. we współpracy ze szkołami jednostkami samorządu terytorialnego. Wnioski o wsparcie w ramach tegorocznej edycji programu można było zgłaszać do 23 marca. Taki wniosek, pod nazwą „Niepodległość jest w nas”, przygotował powiat niżański wraz z Niżańskim Centrum Rozwoju. Jego wartość wynosiła blisko 50 tys. zł.

– Program obejmuje głównie działania zaproponowane przez powiat niżański. Otrzymane dofinansowanie bardzo cieszy, ponieważ pewnie trudno byłoby z budżetu powiatu wyasygnować dodatkowe środki na realizację takich działań. My zapewnimy wkład własny na poziomie około 7 tys. zł. Myślę, że tych działań uświetniających obchody jubileuszu, szczególnie w aspekcie działań podejmowanych i realizowanych przez nasze szkoły, będzie dużo więcej. To czas wielu wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych – mówi Robert Bednarz, starosta niżański.

Wśród propozycji, które mogą zostać zorganizowane na terenie powiatu niżańskiego, są min. przeglądy piosenki żołnierskiej i partyzanckiej, biegi i rajdy niepodległościowe, maratony filmowe, gry edukacyjne, debaty plenerowe, montaże słowno-muzyczne, wywiady z pasjonatami i miłośnikami historii regionu, lekcje historii czy nauka tańców narodowych.

Swoją pomoc w organizacji tego jubileuszu, wyrazili wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu niżańskiego, dyrektorzy miejskich i gminnych centrów i ośrodków kultury oraz KDK „Arka”, dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez powiat niżański, komendanci policji i PSP, dowódcy wojsk stacjonujących w Garnizonie Nisko, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem, dyrektorzy PSP w Ulanowie i Groblach, dyrektor ZS w Jeżowem, Komendant Hufca ZHP w Nisku, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także indywidualni mieszkańcy powiatu niżańskiego.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021