W Nisku

Niepełnosprawni wypożyczą sprzęt rehabilitacyjny

Niepełnosprawni wypożyczą sprzęt rehabilitacyjny

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego już za kilka miesięcy zostanie otwarta w byłym budynku Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku nad Sanem. Będzie to duże ułatwienie, nie tylko dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu niżańskiego, ale również osób o zmniejszonej aktywności fizycznej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku otrzymało ponad 920 tys. zł dofinansowania na ten cel.

– Projekt realizowany jest od 1 września do końca przyszłego roku. Pierwsze wypożyczenia sprzętu planowane są w drugim kwartale, ale myślę, że ruszymy znacznie wcześniej. Sprzęt będzie wypożyczany nieodpłatnie, co także przyczyni się do zwiększenia dostępności usług zdrowotnych. Z pewnością poprawi się jakość i standard życia osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych. To duże wsparcie dla osób którzy takiej pomocy potrzebują. Będzie można wypożyczać różnoraki sprzęt wspomagający rehabilitacje, np. chodziki, łóżka ortopedyczne, wózki inwalidzkie czy kule – mówi Marta Ciosmak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku.

Ponadto, osoba ubiegająca się o taki sprzęt, będzie musiała przedłożyć stosowny dokument np. zaświadczenie lekarskie czy dokument o stwierdzonej niepełnosprawności. Sprzęt będzie wypożyczany również tym osobom, które nie są w stanie same funkcjonować. Projekt skierowany jest głównie do osób z niepełnosprawnością, osób niepełnosprawnych, z zaburzeniami psychicznymi, osób niesamodzielnych i o zmniejszonej sprawności fizycznej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku realizuje ten projekt pod nazwą: „Utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i wspomagającego w powiecie niżańskim” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Łączna wysokość dofinansowania wynosi dokładnie 921 930,27 zł i obejmuje środki pochodzące ze środków europejskich – 832189,39 zł oraz ze środków dotacji celowej – 89 740,88 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 979 046,345 zł.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021