W Nisku

Nie stoją w miejscu ale płyną dalej

Nie stoją w miejscu ale płyną dalej

Pisaliśmy niedawno o sukcesach powstałej w tym roku klubowej Sekcji „Optimist”, w której swoją przygodę z żaglami rozpoczynają dzieci w wieku od 6 do 14 lat. W szkoleniach prowadzonych przez instruktorów Roberta Sołtysa i Mateusza Źródłowskiego, uczestniczy obecnie dziesięcioro młodych adeptów sztuki żeglarskiej. Sekcja ma w tej chwili do dyspozycji 8 jachtów klasy „Optimist”, a docelowo będzie ich 10.

Wprawdzie sezon żeglarski 2015 praktycznie jest już zakończony, jednak w tzw. „sezonie martwym” członkowie Sekcji będą nadal uczestniczyć w różnych zajęciach mających na celu zwiększenie ich kondycji i sprawności fizycznej. Będzie to m.in. nauka pływania na basenie, gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, planowane są również zajęcia na stoku narciarskim lub ściance wspinaczkowej, czy po prostu spotkania integracyjne.

Warto dodać, że kierujący Sekcją instruktorzy planują jej dalszy rozwój. W przyszłym roku dotychczasowi członkowie Sekcji będą kontynuować treningi, przeprowadzony będzie również nabór dzieci do kolejnej grupy szkoleniowej. Najlepsi młodzi żeglarze z obu grup będą mogli uczestniczyć w zawodach kolejnej edycji „Pucharu Optymistrza”, ale dla wszystkich dzieci ma to być przede wszystkim dobra zabawa i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.

W dalszych planach przewidywany jest zakup regatowych wersji jachtów „Optimist” i wyłonienie grupy młodych żeglarzy, którzy mogliby brać udział w ogólnopolskich zawodach w klasie B.
Te ambitne cele są możliwe do spełnienia, wymagają jednak oprócz ogromnego nakładu pracy instruktorów i współpracy ze strony rodziców dzieci, również sporych nakładów finansowych.

Sekcja „Optimist” liczy również na wsparcie przez Urząd Gminy i Miasta Nisko, a także na pozyskanie sponsorów, których logo mogłoby być prezentowane na jachtach.

Źródło: Jacht Klub Nisko/ W. Przestój

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021