W Nisku

Nie stoją w miejscu ale płyną dalej

Nie stoją w miejscu ale płyną dalej

Pisaliśmy niedawno o sukcesach powstałej w tym roku klubowej Sekcji „Optimist”, w której swoją przygodę z żaglami rozpoczynają dzieci w wieku od 6 do 14 lat. W szkoleniach prowadzonych przez instruktorów Roberta Sołtysa i Mateusza Źródłowskiego, uczestniczy obecnie dziesięcioro młodych adeptów sztuki żeglarskiej. Sekcja ma w tej chwili do dyspozycji 8 jachtów klasy „Optimist”, a docelowo będzie ich 10.

Wprawdzie sezon żeglarski 2015 praktycznie jest już zakończony, jednak w tzw. „sezonie martwym” członkowie Sekcji będą nadal uczestniczyć w różnych zajęciach mających na celu zwiększenie ich kondycji i sprawności fizycznej. Będzie to m.in. nauka pływania na basenie, gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, planowane są również zajęcia na stoku narciarskim lub ściance wspinaczkowej, czy po prostu spotkania integracyjne.

Warto dodać, że kierujący Sekcją instruktorzy planują jej dalszy rozwój. W przyszłym roku dotychczasowi członkowie Sekcji będą kontynuować treningi, przeprowadzony będzie również nabór dzieci do kolejnej grupy szkoleniowej. Najlepsi młodzi żeglarze z obu grup będą mogli uczestniczyć w zawodach kolejnej edycji „Pucharu Optymistrza”, ale dla wszystkich dzieci ma to być przede wszystkim dobra zabawa i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.

W dalszych planach przewidywany jest zakup regatowych wersji jachtów „Optimist” i wyłonienie grupy młodych żeglarzy, którzy mogliby brać udział w ogólnopolskich zawodach w klasie B.
Te ambitne cele są możliwe do spełnienia, wymagają jednak oprócz ogromnego nakładu pracy instruktorów i współpracy ze strony rodziców dzieci, również sporych nakładów finansowych.

Sekcja „Optimist” liczy również na wsparcie przez Urząd Gminy i Miasta Nisko, a także na pozyskanie sponsorów, których logo mogłoby być prezentowane na jachtach.

Źródło: Jacht Klub Nisko/ W. Przestój

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021