W Nisku

Nauczyciele z Krzeszowa Górnego „Bliżej Europy”

Nauczyciele z Krzeszowa Górnego „Bliżej Europy”

,,Bliżej Europy” to projekt realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Krzeszowie Górnym. Dzięki niemu, nauczyciele mają możliwość doskonalenia swoich kompetencji zawodowych poprzez szkolenia i doświadczenia w wymiarze międzynarodowym.

Jednym z elementów projektu był dwutygodniowy wyjazd 6 nauczycieli do Wielkiej Brytanii. Przez dziesięć dni w mieście Brighton uczestniczyli w kursie językowym, który odbywał się w ELC The English Language Centre.

Jak informuje Edyta Igras, dyrektor PSP w Krzeszowie Górnym, zajęcia w szkole odbywały się od godz. 9.00 do godz. 15.00 i obejmowały m. in. ćwiczenia z gramatyki j. angielskiego, konwersacje oraz wymowę.

– Nauczyciel języka angielskiego, Jadwiga Koguc, brała udział w kursie metodyczno- językowo- kulturowym, a Joanna Kasprzyk, Ewa Jonik, Edyta Igras, Aneta Mazurek i Małgorzata Malinkiewicz- Szot doskonaliły lub uczyły się języka angielskiego na kursie ogólnym. ,,Studenci” pracowali w grupach 10-12 osobowych, w których były osoby z różnych części świata. I tak można było poznać ludzi z Turcji, Arabii Saudyjskiej, Omanu, Korei Południowej, Francji, Niemiec czy Szwajcarii. Zajęcia te nie tylko były wspaniałą formą doskonalenia swoich umiejętności językowych, ale były też nieocenionym źródłem wiedzy o kulturze i zwyczajach w różnych częściach świata – wyjaśnia Edyta Igras.

Dodaje, że mnóstwa informacji i ciekawostek dostarczał czas po zajęciach. – Mogłyśmy się dowiedzieć o codziennym życiu mieszkańców Anglii, ich kulturze oraz tradycjach, bowiem wszyscy uczestnicy wyjazdu zakwaterowani byli u angielskich rodzin. Dodatkowo nauczyciele korzystali z wycieczek organizowanych po zajęciach i w dni wolne przez ELC- mogli m. in. zobaczyć słynne klify ,,Seven Sisters” – mówi dyrektor szkoły.

Pobyt w Brighton był świetną okazją dla nauczycieli do podniesienia swoich kwalifikacji językowych, pogłębienia wiedzy o kulturze brytyjskiej, poznania bliżej mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. Z pewnością też wspomnienia z tego niezwykłego wyjazdu na długo pozostaną w pamięci jego uczestników.
Udział w takim projekcie ma na celu podniesie jakości kształcenia i wychowania w placówce oraz nawiązanie współpracy międzynarodowej. Zdobyta wiedza i umiejętności językowe nauczycieli są wykorzystywane w bieżącej pracy z uczniami.

Projekt ,,Bliżej Europy” jest częścią Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Projekt sfinansowany został z funduszy unijnych w kwocie 73 521,54 zł,  w ramach akcji KA1 Programu Zagranicznej Mobilności Kadry Edukacji Szkolnej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej informacji o projekcie POWER na stronie szkoły www.kgszkola.superszkolna.pl

A.Piotrowska/PSP Krzeszów Górny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021