kultura i rozrywka

Narodowe Czytanie “Moralność pani Dulskiej”

Narodowe Czytanie “Moralność pani Dulskiej”

„Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział. Rozwłóczyć je po świecie to ani moralne, ani uczciwe.” – to kwintesencja dulszczyzny i jeden z cytatów, jakie można było usłyszeć w sobotnie wrześniowe przedpołudnie przed Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Okrągła 10. rocznica Narodowego Czytania zgromadziła jak co roku miłośników literatury polskiej. Z tej okazji wyróżniono osoby, które od lat biorą udział w akcji – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku Iwona Nemeczek wręczyła im pamiątkowe statuetki, a zgromadzona publiczność otrzymała pamiątkowe przypinki i foldery.

Imprezę poprowadził Marcin Folta, przewodniczący RM w Nisku i polonista w LO a wybrane fragmenty przeczytali: Przedstawiciel Powiatu Niżańskiego – Sylwester Daśko, Zastępca Burmistrza Niska – Zbigniew Kotuła, przedstawiciele Rady Miejskiej – Krzysztof Tabian i Marek Beer z żoną Joanną Beer. Liceum Ogólnokształcące reprezentowały: Joanna Chowaniec, Joanna Łojek, Anna Sycz-Folta i Agnieszka Serafin; od lat zaangażowany w akcję ks. Franciszek Grela; Zygmunt Kunikowski, który uprzyjemnił wydarzenie odegraniem na akordeonie melodii “Tylko we Lwowie” (gdzie rozgrywa się akcja „Moralności…”) st. szer. Dariusz Ligęza i Piotr Bis. Przedstawicielkami Regionalnego  Centrum Edukacji Zawodowej były Ewelina Miklas oraz Grażyna Suchecka, a Teatr Kontynuacja reprezentowali: Marek Urban, Bogusław Pelc oraz Wiesław Kieżun.

Organizatorami tej edycji Narodowego Czytania byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, Niżańskie Centrum, Kultury „Sokół” oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu – filia w Nisku.

Źródło MBP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021