W Nisku

Nagrodzili najpiękniejsze palmy

Nagrodzili najpiękniejsze palmy

W Bielińcu w gminie Ulanów już po raz jedenasty odbył się konkurs „Moja Palma Wielkanocna 2017”. Tradycyjnie przed ogłoszeniem wyników młodzież wystawiła Misterium Męki Pańskiej.„Zaniósł na krzyż nasze grzechy”, gdzie przedstawiła problemy współczesnego świata z jakimi się boryka.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 157 palm z pięciu powiatów i jedną z województwa lubelskiego. Jak zaznacza komisja konkursowa, z roku na rok palmy są coraz piękniejsze, co utrudnia wybór tej najpiękniejszej.
W kategorii wiekowej od 5 do 12 lat pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Młynarskiej z Nowej Sarzyny, drugie Oliwii Paleń z Przędzela, trzecie Aleksandrze Zarzyckiej z Tarnogóry. Wyróżniono Krzysztofa Tomaszewskiego z Bielin, Tomasza Barwę z Kurzyny oraz Wojciecha Sajdaka z Bielin.

W kategorii od 13 do 18 lat pierwsze miejsce przyznano Wojciechowi Drabikowie z Wólki Tanewskiej, drugie Paulinie Kruk z Rudnika nad Sanem, trzecie Jakubowi Otto z Ulanowa. Wyróżniono Patrycję Puskarczyk z Bielińca, Mateusza Górecznego z Dąbrówki oraz Darię Kawę z Lipin Górnych.

W trzeciej kategorii wiekowej, powyżej 18 lat, pierwsze miejsce przyznano Marii Frączek z Kurzyny, drugie Beacie Moskal z Majdanu Golczańskiego, trzecie Krystynie Rogale z Nowego Kamienia. Wyróżniono palmy autorstwa Zofii Oleksak z Szyperek, Joanny Mazur z Stróży, Stanisławy Warchoł z Przędzela.

Obecna na uroczystości senator Janina Sagatowska uhonorowała statuetkami Marię Szot z Przędzela, Mateusza Wołoszyna z Bielińca oraz Huberta Mazura z Stróży.

Konkurs odbył się dzięki wsparciu finansowemu starosty niżańskiego, burmistrza gminy Ulanów, prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Ulanowie oraz Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec.

UGiM Ulanów / Małgorzata Petecka

zd_296 zd_367 zd_373 zd_375

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021