W Nisku

Nagrodzili najpiękniejsze palmy

Nagrodzili najpiękniejsze palmy

W Bielińcu w gminie Ulanów już po raz jedenasty odbył się konkurs „Moja Palma Wielkanocna 2017”. Tradycyjnie przed ogłoszeniem wyników młodzież wystawiła Misterium Męki Pańskiej.„Zaniósł na krzyż nasze grzechy”, gdzie przedstawiła problemy współczesnego świata z jakimi się boryka.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 157 palm z pięciu powiatów i jedną z województwa lubelskiego. Jak zaznacza komisja konkursowa, z roku na rok palmy są coraz piękniejsze, co utrudnia wybór tej najpiękniejszej.
W kategorii wiekowej od 5 do 12 lat pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Młynarskiej z Nowej Sarzyny, drugie Oliwii Paleń z Przędzela, trzecie Aleksandrze Zarzyckiej z Tarnogóry. Wyróżniono Krzysztofa Tomaszewskiego z Bielin, Tomasza Barwę z Kurzyny oraz Wojciecha Sajdaka z Bielin.

W kategorii od 13 do 18 lat pierwsze miejsce przyznano Wojciechowi Drabikowie z Wólki Tanewskiej, drugie Paulinie Kruk z Rudnika nad Sanem, trzecie Jakubowi Otto z Ulanowa. Wyróżniono Patrycję Puskarczyk z Bielińca, Mateusza Górecznego z Dąbrówki oraz Darię Kawę z Lipin Górnych.

W trzeciej kategorii wiekowej, powyżej 18 lat, pierwsze miejsce przyznano Marii Frączek z Kurzyny, drugie Beacie Moskal z Majdanu Golczańskiego, trzecie Krystynie Rogale z Nowego Kamienia. Wyróżniono palmy autorstwa Zofii Oleksak z Szyperek, Joanny Mazur z Stróży, Stanisławy Warchoł z Przędzela.

Obecna na uroczystości senator Janina Sagatowska uhonorowała statuetkami Marię Szot z Przędzela, Mateusza Wołoszyna z Bielińca oraz Huberta Mazura z Stróży.

Konkurs odbył się dzięki wsparciu finansowemu starosty niżańskiego, burmistrza gminy Ulanów, prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Ulanowie oraz Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec.

UGiM Ulanów / Małgorzata Petecka

zd_296 zd_367 zd_373 zd_375

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021