W Nisku

Nagrodzili najpiękniejsze palmy

Nagrodzili najpiękniejsze palmy

W Bielińcu w gminie Ulanów już po raz jedenasty odbył się konkurs „Moja Palma Wielkanocna 2017”. Tradycyjnie przed ogłoszeniem wyników młodzież wystawiła Misterium Męki Pańskiej.„Zaniósł na krzyż nasze grzechy”, gdzie przedstawiła problemy współczesnego świata z jakimi się boryka.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 157 palm z pięciu powiatów i jedną z województwa lubelskiego. Jak zaznacza komisja konkursowa, z roku na rok palmy są coraz piękniejsze, co utrudnia wybór tej najpiękniejszej.
W kategorii wiekowej od 5 do 12 lat pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Młynarskiej z Nowej Sarzyny, drugie Oliwii Paleń z Przędzela, trzecie Aleksandrze Zarzyckiej z Tarnogóry. Wyróżniono Krzysztofa Tomaszewskiego z Bielin, Tomasza Barwę z Kurzyny oraz Wojciecha Sajdaka z Bielin.

W kategorii od 13 do 18 lat pierwsze miejsce przyznano Wojciechowi Drabikowie z Wólki Tanewskiej, drugie Paulinie Kruk z Rudnika nad Sanem, trzecie Jakubowi Otto z Ulanowa. Wyróżniono Patrycję Puskarczyk z Bielińca, Mateusza Górecznego z Dąbrówki oraz Darię Kawę z Lipin Górnych.

W trzeciej kategorii wiekowej, powyżej 18 lat, pierwsze miejsce przyznano Marii Frączek z Kurzyny, drugie Beacie Moskal z Majdanu Golczańskiego, trzecie Krystynie Rogale z Nowego Kamienia. Wyróżniono palmy autorstwa Zofii Oleksak z Szyperek, Joanny Mazur z Stróży, Stanisławy Warchoł z Przędzela.

Obecna na uroczystości senator Janina Sagatowska uhonorowała statuetkami Marię Szot z Przędzela, Mateusza Wołoszyna z Bielińca oraz Huberta Mazura z Stróży.

Konkurs odbył się dzięki wsparciu finansowemu starosty niżańskiego, burmistrza gminy Ulanów, prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Ulanowie oraz Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec.

UGiM Ulanów / Małgorzata Petecka

zd_296 zd_367 zd_373 zd_375

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Informacja z obrad nadzwyczajnej XXXIV Sesji Rady Powiatu

rni24.eu29 lipca 2021

Niżański festiwal kultury łowieckiej

rni24.eu29 lipca 2021

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021