W Nisku

Nabór do szkół Powiatu Niżańskiego

Nabór do szkół Powiatu Niżańskiego

Nabór na rok szkolny 2019/2020 z uwagi na zmiany prawa oświatowego był szczególnym wyzwaniem dla dyrekcji i pracowników szkół w całym kraju. Z uwagi na likwidację gimnazjów oraz utworzenie ośmioklasowych szkół podstawowych, powstała sytuacja, w której nabór do klas pierwszych obejmował zarówno absolwentów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjów. Wiele organów prowadzących i dyrektorów szkół stanęło przed próbą swoich umiejętności planowania i zdolności organizacyjnych.

W wyniku przeprowadzonego naboru w szkołach Powiatu Niżańskiego osiągnięto zakładane rezultaty. Rekrutacja prowadzona była na łącznie 53 zawody i profile. Z zebranych zbiorczych danych wynika, że przyjęto łącznie 725 uczniów, z czego 273 osoby wybrało liceum, na naukę w technikum zdecydowało się 407 osoby, zaś na branżowe szkoły 45. Największe powody do zadowolenia ma Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, które wybrało 347 osób. Liceum Ogólnokształcące w Nisku przyjęło 226 przyszłych licealistów. Zespół Szkół w Jeżowem wybrało 72 osoby, natomiast do Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem uczęszczać będzie 80 osób.

Podkreślenia wymaga fakt, że wszyscy uczniowie, którzy osiągnęli postawiony próg punktowy zostali przyjęci. Natomiast w szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański wciąż pozostają wolne miejsca, zwłaszcza w RCEZ w Nisku, ZS w Jeżowem oraz ZS w Rudniku nad Sanem.

– Nasze założenia przed naborem okazały się słuszne. Jestem zadowolony, zarówno z ilości przyjętych osób, jak i właśnie z tego, że przy naborze „podwójnych roczników” udało nam się wszystko przewidzieć, nie doprowadzając do sytuacji, że ktoś z młodzieży mógłby pozostać bez szkoły. Optymistyczne jest jeszcze to, że w dalszym ciągu mamy wolne miejsca, a wybór kierunków dla młodzieży wciąż pozostaje na tyle szeroki, że każdy znajdzie jeszcze swój wymarzony kierunek. Posiadamy jeszcze wolne miejsca i zapraszamy młodych ludzi, którzy jeszcze nie dokonali wyboru szkoły, do podjęcia edukacji w szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański. Nasze szkoły zapewniają nie tylko dobre warunki do nauki i rozwoju edukacyjnego, ale co najważniejsze – jednozmianowość – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Źródło: Powiat Niżański 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021