W Nisku

Na Wilczej będzie nowy asfalt

Na Wilczej będzie nowy asfalt

O remont drogi na ul. Wilczej w Nisku, mieszkańcy i pracownicy mieszczącego się przy tej ulicy zakładu mięsnego, nie mogą doprosić się od kilku dobrych lat. Asfaltem można dojechać tylko do pewnego momentu. Potem zaczynają się głębokie dziury i wyboje.

Starają się od lat o to, by mogli bez żadnych przeszkód dojeżdżać do domu i pracy.
Przy ul. Wilczej stoi kilkadziesiąt domów. Głębokie dziury zagrażają bezpieczeństwu. Ponadto, przez fatalny stan dróg, zakład mięsny traci swoich klientów. Nikt nie chce jeździć po drodze, na której niszczy też swój samochód. Zastanawiają się kiedy będą mogli bez obaw przejechać tą drogą.

Mieszkańcy interliniowali w tej sprawie u władz wiele razy, jak się okazało muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość kilka miesięcy. Jest bowiem szansa, że droga ta w końcu zostanie wyremontowana.

– Walczę o tą drogę już 6 lat. Teraz to i tak jest dobrze bo nie ma deszczu, ale jak pada, to wtedy dopiero się dzieje. Sam, średnio co dwa tygodnie zasypuję te dziury by kierowcy mogli bezpiecznie przejechać. Jeżeli nikt by tego nie robił, to cały czas mielibyśmy ogromne wyboje, nie dałoby się w ogóle jeździć – mówi Roland Socha, właściciel zakładu mięsnego.
Jak zaznacza, wnioski w tej sprawie były wielokrotnie składane do Urzędu Gminy i Miasta w Nisku. – Pisaliśmy prośby razem z mieszkańcami, o uzupełnienie tych dziur. Ponadto, podpisały się pod nimi wszystkie zakłady, które nam dowożą towar, przedsiębiorcy, którzy z nami współpracują. Oni przyjeżdżają tu dużymi samochodami, mają nieraz kilkunastotonowy ładunek. Denerwowali się i przychodzili do nas ze skargami, że niszczą swoje samochody. Pytali czy nie ma innej drogi, którą można by dojechać. Prosiłem również o oświetlenie tej ulicy, co prawda została zainstalowana jedna lampa, która jednak niewiele daje, wcale nie jest tu bezpieczniej – mówi oburzony.

Na tę drogę narzekają także mieszkańcy ul. Wilczej. Są oburzeni, że sąsiednia ul. Borowa, przy której znajduje się tylko kilka domów, jest wyremontowana, natomiast a ul. Wilcza, czeka na konieczny remont.

– Mieszkamy w lesie, i wydawać by się mogło, że nikt nie widzi, nikt nie słyszy co tu się dzieje, że można robić co się chce. Ale tak naprawdę, też mamy prawo, aby dojeżdżać do naszych domów bez żadnych problemów. Ta droga jest nam bardzo potrzebna – denerwuje się mieszkaniec ul. Wilczej.

Jednak gmina uspokaja i prosi o kilka miesięcy cierpliwości. Droga będzie, a głębokie dziury znikną.

– Jesteśmy w trakcie projektowania, na koniec roku będzie już przygotowana cała dokumentacja ul. Wilczej. W 2016 roku wykonamy remont, zostanie tam położony asfalt. Koszt tej inwestycji pokrywa w całości gmina ze środków własnych, ponieważ ta droga nie wpisuje się w żadne programy – mówi Teresa Sułkowska, zastępca burmistrza Niska. Jak dodaje, jeśli chodzi o ul. Borową, to zostały tylko do zrealizowania pobocza, jest już położony asfalt. Do końca tego roku będzie wykonana cała inwestycja.

Warto dodać, że gmina w tym roku wyremontowała jeszcze ul. Mickiewicza w Nisku, ul. Lubelską w Racławicach oraz ul. Zieloną na Warchołach.

IMG_9056 (Kopiowanie)

IMG_9057 (Kopiowanie)

IMG_9060 (Kopiowanie)

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021