Kronika Policyjna

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

Policjanci ruchu drogowego, na ul. Długiej w Nisku, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Mieszkaniec Rzeszowa miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. 36-latek został zatrzymany w miejscu, które na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa figuruje, jako narażone na łamanie przepisów ruchu drogowego.

W środę, funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość kierowców jadących ulicą Długą w Nisku. Mieszkańcy wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zaznaczyli, że w tym miejscu, kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Na ulicy Długiej obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci ruchu drogowego cyklicznie kierowani są w miejsca, które pojawiają się na mapie zagrożeń. Weryfikują zgłoszenia naniesione przez mieszkańców oraz dążą do ich eliminacji.

Po godz. 15, policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena passata, który jechał z prędkością 76 km/h. Mieszkaniec Rzeszowa przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol i sprawdzili stan jego trzeźwości.  Badanie wykazało blisko 1,8 promila alkoholu. Pojazdem podróżowało małżeństwo. Obok siedziała trzeźwa żona, która posiadała prawo jazdy.

Policjanci zatrzymali 36-letniemu kierowcy volkswagena uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód przekazali żonie.

Kierujący passatem, za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie mieszkańcy anonimowo mogą  zgłaszać uciążliwe sytuacje wpływające na poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym.

 

 

 

 

 

Źródło KPP Nisko 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021

Podziękowała policjantom za pomoc w gaszeniu pożaru

rni24.eu22 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

rni24.eu22 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

rni24.eu19 marca 2021

Nietrzeźwa 41-letnia kobieta leżała w pobliżu kościoła

rni24.eu17 marca 2021