W Nisku

Most na rzece Tanew oddany do użytku

Most na rzece Tanew oddany do użytku

W piątek, 29 marca 2019 r. Starosta Niżański Robert Bednarz uczestniczył w oficjalnym oddaniu do użytku mostu na rzece Tanew, pomiędzy Ulanowem a Wólką Tanewską.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Radna Sejmiku Podkarpackiego Kamila Piech, Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Dyrektor Naczelny Podkarpackiego Zarządu Dróg Piotr Miąso, jego zastępca Kazimierz Surmacz, gospodarz Gminy i Miasta Ulanów – Burmistrz Stanisław Garbacz oraz samorządowcy z gminy Ulanów i powiatu oraz mieszkańcy Ulanowa i Wólki Tanewskiej. Nowy obiekt poświęcił ks. proboszcz Kazimierz Żyłka.

Inwestycję wartą 16 milionów złotych, w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy, wykonała firma Mostostal Kielce S.A. Inwestorem był Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wkład Gminy Ulanów to 130 tys. złotych na projekt i ok. 750 tys. zł. na prace budowlane.

Budowa przeprawy mostowej, była jednym z zadań wchodzących w zakres większego projektu, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Prace budowlano – montażowe, wykonywane przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na drogi objazdowe, obejmowały zarówno budowę mostu, jak i dojazdów do obiektu oraz odcinkowe umocnienie brzegów oraz dna rzeki. Rozbiórka starego mostu oraz budowa nowego rozpoczęły się w maju i zakończyły w grudniu 2018 roku.

W miejscu wysłużonego blisko 70-letniego mostu, powstał nowy most, kompleksowo wyposażony w 7-metrową jezdnię, szerszy chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Bezpieczeństwo na obiekcie zwiększają balustrady i bariery. Najważniejsza zmiana to zmiana nośności mostu, która wynosi teraz 50 ton. Po poprzednim moście mogły poruszać się pojazdy o wadze do 15 ton.

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021