Rozrywka

Moja sesja ważniejsza -od twojszej?!!

Moja sesja ważniejsza -od twojszej?!!

ŚCIGAJĄ SIĘ, CZY ROBIĄ NA ZŁOŚĆ?

Ustawy o samorządzie mówią, że na sesje rad gmin i powiatów ma wstęp każdy obywatel. Niby nic wielkiego i ważnego, ale w gminach i powiatach gdzie nie ma lokalnych mediów, to prawo jest jedyną możliwością sprawdzenia czym zajmuje się samorząd i co w głowie mają poszczególni radni i burmistrz, i starosta. A przy tej okazji takie niewinne pytanie, czy słyszał ktoś z mieszkańców gminy i miasta Niska oraz powiatu niżańskiego, żeby w tej kadencji radni organizowali spotkania z wyborcami? Za rok wybory i byłoby to ciekawe.

JANUSZ ,WALDUŚ DWA BRATANKI I DO SESJI I DO ……?

Wróćmy jednak do sesji rady gminy i powiatu. Gdyby ktoś z czytelników z Niska i powiatu niżańskiego chciał wziąć udział w sesji rady gminy i sesji rady powiatu, to jeżeli nie występuje w dwóch osobach jednocześnie nie ma na to szans. Nisko jest fenomenem na skalę Polski, bo tu sesje rady gminy i rady powiatu odbywają się tego samego dnia o  prawie o tej samej godzinie. Nie wierzymy w tym przypadku w żaden zbieg okoliczności. Przyczyny tego dziwacznego zwyczaju mogą być dwie. Pierwsza jest taka, że obaj przewodniczący obu rad ścigają się między sobą o to, która sesja ważniejsza i na którą przyjdą dziennikarze i osoby zainteresowane. Czy chodzi tu o jakiś alkoholowy zakład? Druga przyczyna to być może chęć zrobienia na złość lokalnym mediom. Wiadomo, że lokalne media mogą wysłać jednego dziennikarza i trzeba wybrać na którą sesję pójść.

WYBORCY SWÓJ ROZUM MAJĄ.
Czytelnicy i jednocześnie wyborcy nie będą wtedy poinformowani o jednej z sesji. Czy chodzi tu też o to, żeby ograniczyć możliwość patrzenia władzy na ręce? Skądinąd wiadomo, że obaj przewodniczący znają się. Nawet jeżeli się nie lubią, to powinni wiedzieć, że nad wzajemną niechęcią muszą górować poczucie służby i obowiązku. Wtedy nie będzie trudności, żeby nawet przez pracowników biura rady tak uzgodnić terminy sesji, by ich daty nie nakładały się na siebie. Więc szanowni panowie przewodniczący obu rad nie róbcie kpin i nie utrudniajcie. Jeżeli próbujecie coś ukryć przed opinią publiczną i chcecie zrobić mediom na złość, to się wam nie uda. W ten sposób nie nikogo nie przekonacie o swojej mądrości i profesjonalizmie, a wręcz odwrotnie.
Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Rozrywka

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Oliwier Szot prowadzącym The Voice Kids !!!

rni24.eu18 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Głosujmy na Klaudię Łacką w półfinale MAŚ Festival online

rni24.eu8 lutego 2021

Klaudia Łacka odnosi kolejne sukcesy

rni24.eu28 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rni24.eu

rni24.eu29 grudnia 2020

Żywa Szopka w Nisku

rni24.eu21 grudnia 2020

Soliści NCK „Sokół” ze świąteczną płytą

rni24.eu17 grudnia 2020

Odbyła się 6. Mikołajkowa Parada Motocyklowa

rni24.eu9 grudnia 2020