Kronika Policyjna

Młodzież z “ogólniaka” na warsztatach z policją

Młodzież z “ogólniaka” na warsztatach z policją

Funkcjonariusz niżańskiej komendy poprowadził warsztaty w uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Nisku pod nazwą „ Chronieni przez prawo”. Podstawą do ułożenia scenariusza warsztatów była przeprowadzona wcześniej z uczniami ankieta. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”, który został dofinansowany w 2017 roku z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Niżańska komenda jest jednym z głównych realizatorów programu profilaktycznego Starostwa Powiatowego w Nisku „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”, który został w bieżącym roku doceniony i dofinansowany w sferze działań profilaktycznych. W ramach programu niżańscy policjanci, uczestniczą w szeregu spotkań z młodzieżą szkół średnich na temat odpowiedzialności prawnej oraz uzależnień.

Cykl spotkań z młodzieżą rozpoczęły warsztaty przeprowadzone przez funkcjonariusza ds. profilaktyki społecznej, asp. Bernarda Dula. Głównym założeniem działań, było dostosowanie tematyki spotkania do poziomu wiedzy uczniów. W tym celu została skonstruowana i wcześniej rozdana do wypełnienia, ankieta poruszająca kwestię karalności za poszczególne przestępstwa, granicy wieku odpowiedzialności karnej oraz posiadania środków zakazanych. Udzielone przez uczniów odpowiedzi pozwoliły na skonstruowanie scenariusza warsztatów, dopasowanego do poziomu wiedzy młodzieży oraz umożliwiającego zwrócenie uwagi podczas prowadzonych zajęć, na aspekty prawne błędnie interpretowane przez uczniów.

Na spotkaniu została poruszona przede wszystkim, kwestia granicy wieku odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa oraz odstępstwa od tej reguły. Z ankiety wnikało, że nieliczna grupa osób poprawnie odpowiedziała na pytanie z tym związane. Funkcjonariusz odniósł się również do zagadnień związanych za zakupem alkoholu przez osoby niepełnoletnie i posiadania substancji zakazanych. Omówione zostały tematy dotyczące oszustw na portalach internetowych, pobić i kradzieży.

W najbliższym czasie funkcjonariusze będą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach z młodzieżą.

Źródło: KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021

Za kradzież perfum trafił do aresztu

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Mężczyzna podtruł się czadem

rni24.eu9 lutego 2021

Niżańska Policja ostrzega przed oszustami

rni24.eu5 lutego 2021

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

rni24.eu1 lutego 2021

Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli narkotyki

rni24.eu29 stycznia 2021