sport

Mistrzostwa Polski w siłowaniu na rękę

Mistrzostwa Polski w siłowaniu na rękę

Prawie dwustu pięćdziesięciu zawodników przybyło do Gdańska aby z pośród siebie wyłonić najlepszych armwrestlerów roku 2016. Stawką był tytuł Mistrza Polski, a co za tym idzie możliwość reprezentowania kraju na Mistrzostwach Świata i Europy.

zawody 1

zawody 2

W hali Amber Expo na trzech profesjonalnych stołach rozegrane zostały pojedynki najpierw na rękę lewą, a następnego dnia na rękę prawą. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Niżańskiego Klubu Wiking, którzy w poszczególnych kategoriach zdobyli w sumie dziewięć złotych oraz osiem srebrnych medali zajmując drużynowo wysokie siódme miejsce.

Najlepiej spisali się juniorzy, z których Katarzyna Radzik nie tylko wygrała bez porażki kategorie juniorską, ale dokonała tego samego zwyciężając w seniorkach, gdzie startowały dużo bardziej doświadczone zawodniczki. Świetny start zaliczyła także Małgorzata Bonowicz, która mimo osłabienia związanego z przeziębieniem zdołała wywalczyć złoty i srebrny medal. Bezkonkurencyjny był startujący w najcięższej kategorii juniorów Jakub Brak, który przywiózł do Niska dwa złote krążki.

zawody 3

zawody 4

Bracia Groch to pewniaki jeśli chodzi o podium Mistrzostwa Polski. Młodszy w kategorii do 70 kg po spokojnych walkach w eliminacjach, uległ dopiero zawodnikowi z Warszawy – Mariuszowi Podgórskiemu i musiał zadowolić się srebrem na prawą i lewą rękę. Starszy startował w kategorii wyżej, gdzie bronił tytułu mistrza z przed roku oraz z przed dwóch lat. Niestety nie udało się to i Darek musiał zadowolić się drugim miejscem na rękę lewą i szóstym na rękę prawą.
Z czołowych zawodników Wikinga nie mogło zabraknąć Adriana Kowala i Mateusza Wyrwy, którzy zawsze plasują się wysoko. Tym razem nie było inaczej. Adrian wywalczył srebro i czwarte miejsce w kategorii do 65 kg. Mateusz po bardzo zaciętych pojedynkach zakończył rywalizację na miejscu czwartym w kategorii do 80 kg ręki lewej.

zawody 5

zawody 6

Świetny debiut w kategorii masters do 100 kg zaliczył Maciej Cyran wygrywając z o wiele bardziej doświadczonymi zawodnikami i zdobywając srebrny medal.
Klub Wiking miał także swoich przedstawicieli w kategoriach osób niepełnosprawnych, gdzie Maria Juroszek i Marcin Wolfinger nie mieli sobie równych i także zdobyli złote krążki.

zawody 7

zawody 8
Swoimi wynikami zawodnicy Wikinga potwierdzają wysoki poziom sportowy, a logo klubu i herb Niska cały czas są wśród Polskich armwrestlerów znakiem rozpoznawczym jednego z najlepszych klubów w kraju.
Tegoroczne Mistrzostwa Polski odbywały się w towarzystwie innych dyscyplin sportu takich jak Wyciskanie, Fitness, Kulturystyka, MMA czy Crosfit dzięki czemu wszystkim zmaganiom towarzyszyła ogromna liczna kibiców – którzy mogli zaznajomić się z coraz to prężniej rozwijającą się dyscypliną jaką jest Armwrestlig czyli Siłowanie Na Ręce.

źródło: UMiG Nisko / Klub Wiking Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na zakończenie

rni24.eu13 września 2021

Voster ATS Team gotowy do startu w Czechach

rni24.eu9 września 2021

Ściganie w Rumunii udane dla Voster ATS Team

rni24.eu6 września 2021

Ściganie w Rumunii udane dla Voster ATS Team

rni24.eu6 września 2021

Podium Rekity na „królewskim” etapie Turul Romaniei

rni24.eu3 września 2021