Rozrywka

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

Ponad stu zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski Pumptrack, które 8 maja 2021r. odbyły się nad zalewem w Nisku-Podwolinie. Sportowcy walczyli również o PUCHAR POLSKI w olimpijskiej konkurencji BMX.

Organizatorami imprezy byli Gmina Nisko oraz Klub Sportowy AQUILA z Wadowic, który działa pod skrzydłami Polskiego Związku Kolarskiego. Zawody przeprowadzono na nowym, nowoczesnym torze do jazdy po muldach, a ich celem było krzewienie popularności uprawiania rowerowych dyscyplin sportu.

– Bardzo się cieszę, że dotarło do nas tak wielu zawodników z całej Polski, tu na nasz rowerowy tor, którego wybudowanie doskonale urozmaiciło teren wokół zbiornika. Dzięki organizacji mistrzostw na Podwolinie mamy doskonałą promocję tego obiektu. Witam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję, że do nas przyjechaliście – mówił podczas otwarcia zawodów Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W piątkowych zawodach wystartowało aż 107 zawodników z całego kraju. W sumie organizatorzy przewidzieli 12 różnych kategorii wiekowych, jak również z podziałem na płeć. Sędzią głównym zawodów był Dawid Sobura. Razem z nim nad zawodami czuwali komisarze Władysław Bednarz oraz Marian Wójcik. Chociaż pogoda podczas mistrzostw była kapryśna to jednak nie przeszkodziła zawodnikom w szybkim pokonywaniu toru. Zdrowa rywalizacja między sportowcami i zasady fair play towarzyszyły wszystkim od startu aż do mety. Najlepsi pokonywali tor w czasie poniżej 26 sekund.

– Niżański tor jest bardzo dobry, z niezłą nawierzchnią. Ma 190 metrów długości, czyli połowę olimpijskiego. W przyszłości można tutaj utworzyć centrum szkolenia PZKol. Dziś w ramach pucharu Polski odbyła się jazda indywidualna na czas oraz kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – informował Andrzej Kramarczyk, opiekun polskiej kadry olimpijskiej w wyścigach BMX.

W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajęli: Jacek Gardoń, Dawid Warwas, Daniel Gorlicki, Paulina Tuz, Bartosz Giemza, Wojciech Niemirski, Inga Ostafin, Hanna Szczebońska, Maja Bednarz, Natalia Niedźwiedź i Marika Kudra. Najlepszym klubem w klasyfikacji końcowej został Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego.

Niżański tor składa się z sekcji pumptrack, dirt, oraz mini bmx racing. Tor pokryty jest asfaltem i ma kształt zamkniętej pętli z nierównościami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Na co dzień na torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci. Podczas zabawy na niżańskim pumptracku obowiązują ochraniacze oraz kask.

 

Wyniki Mistrzostw Pumptrack 08.05.2021r. (.pdf)

Galeria zdjęć

Relacja filmowa

 

 

 

 

Źródło U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021

Tor rowerowy pumptruck Podwolina zamknięty

rni24.eu26 maja 2021

Dzień dziecka-Talent Show nad Zalewem w Podwolinie

rni24.eu21 maja 2021

Spektakl „Pierwiastek z minus jeden” Mariana Hemara Teatr „KONTYNUACJA” NCK „Sokół”

rni24.eu19 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021