W Nisku

Miliony dla niżańskiego szpitala

Miliony dla niżańskiego szpitala

5,3 mln zł – to kwotę którą otrzymał Szpital Powiatowy im. Czerwonego Krzyża w Nisku na doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną. Jest to rekordowa kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

W ramach konkursu dotyczącego infrastruktury ochrony zdrowia 19 placówek z Podkarpacia otrzymało wsparcie z tego programu.

Niżański szpital starał się o dofinansowanie na projekt pod nazwą „Doposażenie SPZZOZ w sprzęt i aparaturę medyczną celem poprawy bezpieczeństwa i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz poprawy dostępności do diagnostyki i nowoczesnych procedur medycznych”. Placówka otrzymała dokładnie 5 356 712 zł, a całkowita wartość projektu wynosi 6 569 360 zł.

SPZOZ w Nisku znalazł się na drugim miejscu listy projektów zaopiniowanych pozytywnie, wybranych przez Zarząd Województwa Podkarpackiego i otrzymał 59,75 pkt. W sumie szpitale z Podkarpacia otrzymały ponad 160 mln. zł dofinansowania.

– Wszystkie spośród 19 aplikacji jakie do nas wpłynęły przeszły pozytywną ocenę formalną i zasługiwały na to, by w ślad za nimi poszły konkretne działania z naszej strony. Mówimy tu o pieniądzach, które przyczynią się do poprawy standardu leczenia mieszkańców naszego województwa. Stąd dzisiejsza decyzja o zapewnieniu dodatkowych środków na konkurs oraz uruchomienie procedury, która zapewni wsparcie trzem placówkom będącym póki co „pod kreską” – wyjaśnia Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego jest zadowolony z tego, że tak duża kwota trafi do szpitali powiatowych. – Placówki te również borykają się z problemami finansowymi i wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego to szansa na poprawę jakości leczenia. Przypomnę również, że w trybie pozakonkursowym dotacje otrzymały szpitale wojewódzkie. Była to kwota 220 milionów złotych, zatem łącznie do szpitali na Podkarpaciu trafi ponad 400 milionów złotych – dodaje.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021