Kronika Policyjna

Masz prawo do mediacji

Masz prawo do mediacji

„Masz prawo do mediacji”- pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który przypada na dzień 15 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 12, a zakończy 17 października.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu

Od 12 do 17 października 2015 roku trwać będzie “Tydzień Mediacji”. Hasło tej ogólnopolskiej kampanii brzmi: “Masz prawo do mediacji”. Jej inicjatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości a Policja jest jednym z partnerów działań.

Przez cały tydzień m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielać będą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Informacje o Tygodniu Mediacji i listy dyżurów mediatorów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli informacji o mediacjach będą udzielać policjanci w ramach prowadzonych dyżurów.

Więcej informacji o mediacjach znajdziesz tutaj. W dniu 15 października o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Sądu Rejonoiwego w Stalowej Woli przy ulicy Popiełuszki 16 będzie miał miejsce Okręgowy Dzień Mediacji. Spotkanie ma charakter otwarty i każdy, kto chce się dowiedzieć więcej na temat mediacji może w nim wziąć udział.

źródło: KWP Rzeszów/ M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Odpowie za kradzież paliwa z maszyn na budowie S-19

rni24.eu18 maja 2021

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021