Kronika Policyjna

Masz prawo do mediacji

Masz prawo do mediacji

„Masz prawo do mediacji”- pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który przypada na dzień 15 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 12, a zakończy 17 października.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu

Od 12 do 17 października 2015 roku trwać będzie „Tydzień Mediacji”. Hasło tej ogólnopolskiej kampanii brzmi: „Masz prawo do mediacji”. Jej inicjatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości a Policja jest jednym z partnerów działań.

Przez cały tydzień m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielać będą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Informacje o Tygodniu Mediacji i listy dyżurów mediatorów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli informacji o mediacjach będą udzielać policjanci w ramach prowadzonych dyżurów.

Więcej informacji o mediacjach znajdziesz tutaj. W dniu 15 października o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Sądu Rejonoiwego w Stalowej Woli przy ulicy Popiełuszki 16 będzie miał miejsce Okręgowy Dzień Mediacji. Spotkanie ma charakter otwarty i każdy, kto chce się dowiedzieć więcej na temat mediacji może w nim wziąć udział.

źródło: KWP Rzeszów/ M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Skradziona piła szybko trafiła do właściciela

rni24.eu6 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021

Ukradł portfel z dokumentami, usłyszał zarzuty

rni24.eu4 października 2021