Kronika Policyjna

Masz prawo do mediacji

Masz prawo do mediacji

„Masz prawo do mediacji”- pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który przypada na dzień 15 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 12, a zakończy 17 października.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu

Od 12 do 17 października 2015 roku trwać będzie “Tydzień Mediacji”. Hasło tej ogólnopolskiej kampanii brzmi: “Masz prawo do mediacji”. Jej inicjatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości a Policja jest jednym z partnerów działań.

Przez cały tydzień m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielać będą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Informacje o Tygodniu Mediacji i listy dyżurów mediatorów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli informacji o mediacjach będą udzielać policjanci w ramach prowadzonych dyżurów.

Więcej informacji o mediacjach znajdziesz tutaj. W dniu 15 października o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Sądu Rejonoiwego w Stalowej Woli przy ulicy Popiełuszki 16 będzie miał miejsce Okręgowy Dzień Mediacji. Spotkanie ma charakter otwarty i każdy, kto chce się dowiedzieć więcej na temat mediacji może w nim wziąć udział.

źródło: KWP Rzeszów/ M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

rni24.eu1 marca 2021

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021

Za kradzież perfum trafił do aresztu

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Mężczyzna podtruł się czadem

rni24.eu9 lutego 2021

Niżańska Policja ostrzega przed oszustami

rni24.eu5 lutego 2021

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

rni24.eu1 lutego 2021