Bez kategorii

„Marzy ci się bombonierka, taka jak ja”

„Marzy ci się bombonierka, taka jak ja”

„Muzyczna bombonierka” – to tytuł wczorajszego koncertu Basi Stępniak-Wilk, która gościła w Parku Miejskim, na scenie plenerowej Niżańskiego Centrum Kultury “Sokół” w Nisku. To nie pierwsza wizyta wybitnej autorki i wykonawczyni m. in. takich przebojów jak „Bombonierka czy “Słodka chwila zmian”, bowiem dla niżańskiej publiczności śpiewała już 10 lat temu. 

Basia Stępniak–Wilk to autorka, kompozytorka i artystka kabaretowa. Jest lublinianką mieszkającą na stałe w Krakowie. W 1995 r., zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-1997 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i Kamilem Śmiałkowskim formację “Zielone Szkiełko”.

Ponadto, w latach 2002-2004 działała z Sebastianem L. Kudasem i Maćkiem Dancewiczem w literackiej Grupie Apokryficznej, w której akcje włączyli się m.in. Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Trela i Jan Nowicki.

– Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa i Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt dokonań scenicznych. Zmysłowy głos, ambitne, wpadające w ucho melodie i świetnie napisane teksty sprawiły, że piosenki m.in. – “Bombonierka” i “Słodka chwila zmian”, znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów oraz na listach rozgłośni polonijnych – mówił prowadzący wczorajszy koncert, radny Tomasz Oleksak.

Kunsztownym tekstom piosenek poetki, akompaniowała grupa trzech muzyków.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Bez kategorii

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Niżańscy krótkofalowcy w Mistrzostwach Świata 2020

rni24.eu30 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu7 lipca 2020

#GaszynChallenge HSW Stalowa Wola S.A. – VIDEO

rni24.eu1 lipca 2020

Uwaga! Prognozowane burze, grad i porywisty wiatr

rni24.eu12 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu5 czerwca 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu26 maja 2020

Cztery szczeniaki poszukują domu !

rni24.eu18 maja 2020

Odprawianie pogrzebów w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego

rni24.eu16 marca 2020