Bez kategorii

„Marzy ci się bombonierka, taka jak ja”

„Marzy ci się bombonierka, taka jak ja”

„Muzyczna bombonierka” – to tytuł wczorajszego koncertu Basi Stępniak-Wilk, która gościła w Parku Miejskim, na scenie plenerowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. To nie pierwsza wizyta wybitnej autorki i wykonawczyni m. in. takich przebojów jak „Bombonierka czy „Słodka chwila zmian”, bowiem dla niżańskiej publiczności śpiewała już 10 lat temu. 

Basia Stępniak–Wilk to autorka, kompozytorka i artystka kabaretowa. Jest lublinianką mieszkającą na stałe w Krakowie. W 1995 r., zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-1997 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i Kamilem Śmiałkowskim formację „Zielone Szkiełko”.

Ponadto, w latach 2002-2004 działała z Sebastianem L. Kudasem i Maćkiem Dancewiczem w literackiej Grupie Apokryficznej, w której akcje włączyli się m.in. Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Trela i Jan Nowicki.

– Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa i Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt dokonań scenicznych. Zmysłowy głos, ambitne, wpadające w ucho melodie i świetnie napisane teksty sprawiły, że piosenki m.in. – “Bombonierka” i “Słodka chwila zmian”, znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów oraz na listach rozgłośni polonijnych – mówił prowadzący wczorajszy koncert, radny Tomasz Oleksak.

Kunsztownym tekstom piosenek poetki, akompaniowała grupa trzech muzyków.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Bez kategorii

Uczniowie i nauczyciele „Czarnieckiego” w Czechach

rni24.eu22 października 2021

Pomóżmy absolwentce Liceum Ogólnokształcącego w Nisku

rni24.eu16 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021

Drugi milion dla Bartusia z Sandomierza. Wesprzyj zbiórkę, czasu jest coraz mniej

rni24.eu20 maja 2021

W Zarzeczu powstanie ścieżka rowerowa

rni24.eu17 maja 2021

Zmarł były wikariusz Ulanowa

rni24.eu27 kwietnia 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

rni24.eu22 marca 2021
ROCZNIAK

VOSTER Drzwi – uczestnik tegorocznej Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021

rni24.eu29 stycznia 2021

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rni24.eu30 grudnia 2020