Bez kategorii

„Marzy ci się bombonierka, taka jak ja”

„Marzy ci się bombonierka, taka jak ja”

„Muzyczna bombonierka” – to tytuł wczorajszego koncertu Basi Stępniak-Wilk, która gościła w Parku Miejskim, na scenie plenerowej Niżańskiego Centrum Kultury “Sokół” w Nisku. To nie pierwsza wizyta wybitnej autorki i wykonawczyni m. in. takich przebojów jak „Bombonierka czy “Słodka chwila zmian”, bowiem dla niżańskiej publiczności śpiewała już 10 lat temu. 

Basia Stępniak–Wilk to autorka, kompozytorka i artystka kabaretowa. Jest lublinianką mieszkającą na stałe w Krakowie. W 1995 r., zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-1997 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i Kamilem Śmiałkowskim formację “Zielone Szkiełko”.

Ponadto, w latach 2002-2004 działała z Sebastianem L. Kudasem i Maćkiem Dancewiczem w literackiej Grupie Apokryficznej, w której akcje włączyli się m.in. Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Trela i Jan Nowicki.

– Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa i Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt dokonań scenicznych. Zmysłowy głos, ambitne, wpadające w ucho melodie i świetnie napisane teksty sprawiły, że piosenki m.in. – “Bombonierka” i “Słodka chwila zmian”, znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów oraz na listach rozgłośni polonijnych – mówił prowadzący wczorajszy koncert, radny Tomasz Oleksak.

Kunsztownym tekstom piosenek poetki, akompaniowała grupa trzech muzyków.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Bez kategorii

Zmarł były wikariusz Ulanowa

rni24.eu27 kwietnia 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

rni24.eu22 marca 2021
ROCZNIAK

VOSTER Drzwi – uczestnik tegorocznej Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021

rni24.eu29 stycznia 2021

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rni24.eu30 grudnia 2020

Komunikat Kurii odnośnie wizyty duszpasterskiej

rni24.eu10 grudnia 2020

Zwycięzcy II Festiwal „W krainie baśniowej piosenki”

rni24.eu6 listopada 2020

Wystawa malarstwa w NCHiT pt. “SYNERGIA” – zapraszamy

rni24.eu2 listopada 2020

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

rni24.eu30 września 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020