kultura i rozrywka

Barbara Trybowska wicemistrzynią!

XXVII Mistrzostwa Stalowej Woli o szachowy puchar przewodniczącego Rady Miasta w Stalowej Woli odbyły się 17 października.

W turnieju wystartowało 36 osób ze Stalowej Woli, Niska, Pysznicy, Zaklikowa oraz Rudnika nad Sanem. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych.
Rozgrywki prowadzone były w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Mistrzem Stalowej Woli został reprezentant Stalowej Woli – Marek Gierak uzyskując 6,5 pkt. Zwycięzca odebrał puchar, nagrodę rzeczową oraz dyplom. 2 miejsce zajął Maciej Sura (uzyskał 5,5 punktów) również ze Stalowej Woli i otrzymał nagrodę oraz dyplom. 3 miejsce wywalczył Bolesław Ziółkowski ( 5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Kolejne miejsca zajęli: 4 – Kacper Kłok (5,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 5 – Robert Brak (5,0) również z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 6 – Mirosław Balbier (5,0) z Zaklikowa, 7 – Adrian Słoniec ( 4,5) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Rewelacyjnie zagrała Barbara Trybowska w silnej konkurencji zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kobiet, na wysokim czwartym miejscu uplasowała się Anna Trybowska. Równocześnie w Stalowej Woli rozegrano Mistrzostwa tego miasta w szachach szybkich, o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej, znakomicie spisali się młodzi zawodnicy UKS”Orlik”W grupie szkół podstawowych Adrian Słoniec był pierwszy, a Adrian Toniak zajął miejsce drugie,w kategorii dziewcząt tryumfowała Natalia Słoniec. W grupie seniorów Bolesław Ziółkowski zajął miejsce trzecie. W turnieju wzięło udział 36 zawodników.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, medale i dyplomy. Organizator zapewnił uczestnikom słodycze i napoje.

Organizatorem był Katolicki Klub Sportowy Victoria ze Stalowej Woli.

SAM_5977 SAM_5978 SAM_5981 SAM_5984 SAM_5986 SAM_5992 SAM_5994 SAM_6002 SAM_6007 SAM_6009 SAM_6010 SAM_6014

źródło: UG Rudnik nad Sanem