W Nisku

Marcin Nowak i Małgorzata Siembida zwycięzcami VI Biegu Niepodległości

Już po raz VI w Ulanowie przy Gminnym Centrum Kultury odbył się Bieg Niepodległości, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Ulanowie. 90 biegaczy miało do pokonania trasy od 250 m do 3000 m.

Zanim jednak rozpoczęły sportowe zmagania, zawodnicy złożyli kwiaty i znicze przed Tablicą Pamięci Narodowej. Uczcili w ten sposób pamięć żołnierzy Armi Krajowej z Ulanowa, Wólki Tanewskiej, Bielin i z Kurzyny.

Ponadto, samorząd uczniowski ze szkoły podstawowej zorganizował akcję charytatywną na rzecz chorego absolwenta placówki. Z każdej klasy uczniowie upiekli ciasta, a następnie je sprzedawali. Udało się zebrać 496 zł.

W biegu uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Ulanowa i powiatu niżańskiego, ale również startowali zawodnicy z Leżajska, Nowej Dęby, Skarżyska Kamiennej, Stalowej Woli, a nawet z odległego Szczecina. Licznie reprezentowany był Stalowowolski Klub Biegacza, którego członkowie zajmowali czołowe miejsca.

Najwięcej emocji wywołała sztafeta rodzinna 3 x 250 m. Uczestnicy sztafet podzielili byli na dwie kategorie: sztafeta rodzinna i mieszana. Sztafetę rodzinną na pierwszym miejscu ukończyła rodzina państwa Wojtyłów z Ulanowa w składzie Laura, Kacper i Ewa Wojtyłowie, natomiast drugie miejsce zajęła rodzina państwa Owanków również z Ulanowa: Tomasz, Ewelina, Wojciech Owankowie.

W kategorii sztafet mieszanych najlepszy okazał się team w składzie Małgorzata Siembida, Ryszard Dryps oraz Marcin Nowak. Drugie miejsce zajęła sztafeta, w której biegli: Dawid Siembida (na pierwszej zmianie rywalizował z mamą Małgorzatą), Stanisław Młynarski i Wojciech Szewc. Natomiast na trzecim miejscu przybiegła sztafeta reprezentowana przez Karola i Błażeja Kiewlenów oraz Jana Iskrę.

W biegu głównym uczestniczyło 31 zawodników, którzy mieli do pokonania trasę 3000 m. Dystans ten najszybciej pokonał Marcin Nowak ze Stalowej Woli 10:51,57 min. W ubiegłym roku był on zwycięzcą V Biegu Niepodległości. Na drugiej pozycji przybiegł Bogdan Zmitrowicz z Nowej Dęby 11:00,62, a trzecie miejsce zajął Wojciech Szewc (11:24,64 ). Na czwartym miejscu biegł ukończył Dawid Siembida z czasem 11:36,71 min. Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Urbański 11:59,11 Nowa Dęba, Roman Heimrot 12:13,10 ze Szczecina.

Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Siembida z Borków reprezentująca SKB z czasem 12,12,93 min. Już po raz trzeci z rzędu jest najlepszą kobietą w ulanowskim biegu. Na drugim miejscu przybiegła Monika Rychlak-Bożek ze Stalowej Woli 13:27,26, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Tur reprezentująca PSP w Hucie Kszeszowskiej 13:32,18. Następnie linię mety minęły: Oliwia Bielecka – Ulanów, Alina Urbańska Nowa Dęba i Natalia Pydych Stalowa Wola.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni puchami, które wręczała Teresa Pracownik-dyrektor Szkoły Podstawowej w Ulanowie.
Organizatorzy nagrodzili także najmłodszych i najstarszych uczestników biegu. Najmłodszym był pięcioletni Radosław Łach z Ulanowa, który rywalizował w biegu Maluchów, a najmłodszym zawodnikiem w biegu głównym była Natalia Pydych, uczennica klasy czwartej ze Stalowej Woli.

Natomiast najstarszymi uczestnikami byli: Mieczysław Żurawski ze Stalowej Woli i Stanisław Młynarski z Zarzecza. Na koniec wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody w postaci sprzętu sportowo – turystycznego.