W Nisku

Maratony filmowe i nauka tańców narodowych – co planują na stulecie “Niepodległej” ?

Maratony filmowe i nauka tańców narodowych – co planują na stulecie “Niepodległej” ?

Przeglądy piosenki żołnierskiej i partyzanckiej, biegi i rajdy niepodległościowe, maratony filmowe, gry edukacyjne, debaty plenerowe, montaże słowno-muzyczne, wywiady z pasjonatami i miłośnikami historii regionu, lekcje historii czy nauka tańców narodowych – to niektóre z propozycji, które mogą zostać zorganizowane na terenie powiatu niżańskiego, w ramach Powiatowych Obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Komitet Organizacyjny rozpoczął już pracę nad tym wydarzeniem.

Odbyło się już pierwsze spotkanie, na którym zostały omówione plany wspólnych działań. Oczywiście, na ich realizację są potrzebne środki, a nie wszystkie będą mogły być sfinansowane z budżetu powiatu. Dlatego też, samorząd będzie chciał uzyskać dofinansowanie z zewnątrz. Są bowiem programy rządowe, w ramach których można starać się o wsparcie. Są to m. in: Program Dotacyjny „Niepodległa” 2018, Program Dotacyjny „Koalicje dla Niepodległej” 2018 oraz Konkurs Fundusz Inicjatyw Obywatelskich edycja 2018.

Swoją pomoc w organizacji obchodów i chęć uczestniczenia w tym komitecie wyrazili wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu niżańskiego, dyrektorzy miejskich i gminnych centrów i ośrodków kultury oraz KDK „Arka”, dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez powiat niżański, komendanci policji i PSP, dowódcy wojsk stacjonujących w Garnizonie Nisko, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem, dyrektorzy PSP w Ulanowie i Groblach, dyrektor ZS w Jeżowem, Komendant Hufca ZHP w Nisku, przedstawiciele organizacji pozarządowych i indywidualni mieszkańcy powiatu niżańskiego.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021