Kronika Policyjna

MANDATY I POUCZENIA ZA ŁAMANIE ZAKAZÓW ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ

MANDATY I POUCZENIA ZA ŁAMANIE ZAKAZÓW ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ

Dzielnicowy z Ulanowa i policjant ze służby patrolowej nałożyli mandaty karne i pouczenia na osoby łamiące przepisy ograniczające poruszanie i gromadzenie się. Pięć przypadków dotyczyło picia alkoholu pod sklepem w grupie osób. Za połów ryb nad stawem pouczony został wędkarz.

Policjanci skrupulatnie podchodzą do łamania przepisów zaostrzających zasady funkcjonowania społeczeństwa w obliczu epidemii. Każdy sygnał napływający od mieszkańców jest weryfikowany. Osoby łamiące prawo muszą się liczyć z konsekwencjami.

Codziennie mieszkańcy informują policjantów o sytuacjach stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia. Najczęściej dotyczą one grupowania się w celu picia alkoholu. Dlatego też tereny sklepów, skwerów i placów są pod szczególną ochroną Policji.

W sobotę rano funkcjonariusze, patrolujący teren gminy Ulanów, zanotowali pierwsze przypadki łamania zakazów gromadzenia się. Pod sklepem w Ulanowie trójka mężczyzn piło alkohol. Policjanci zainterweniowali. Zostali oni ukarani mandatami.

Kolejną osobą, w stosunku, do której policjanci podjęli interwencję, był mężczyzna łowiący ryby w stawie w Gliniance. Mężczyzna sądził, że będąc sam na rybach, nie łamie zakazu przemieszczania się. Funkcjonariusze pouczyli wędkarza i wydali polecenie powrotu do domu.

W trakcie służby, dzielnicowy z Ulanowa i policjant ze służby patrolowej zapobiegli kolejnemu wykroczeniu. W Dąbrowicy zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy po wyjściu ze sklepu z alkoholem, nosili się z zamiarem jego spożycia. Policjanci pouczyli osoby o zakazie gromadzenia się i konieczności powrotu do domu.

Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najskuteczniejszy sposób, aby opanować stan epidemii w naszym kraju. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji!

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rni24.eu30 maja 2020

Spotkanie on-line z niżańskim policjantem

rni24.eu29 maja 2020

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

rni24.eu26 maja 2020

Młoda kobieta pędziła 140 km/h w terenie zabudowanym

rni24.eu25 maja 2020

Kolejne zatrzymanie w Nisku za posiadanie narkotyków

rni24.eu22 maja 2020

15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin

rni24.eu15 maja 2020

Pijany uderzył w znak drogowy i dachował

rni24.eu11 maja 2020

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

rni24.eu10 maja 2020

19-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

rni24.eu6 maja 2020