Kronika Policyjna

MANDATY I POUCZENIA ZA ŁAMANIE ZAKAZÓW ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ

MANDATY I POUCZENIA ZA ŁAMANIE ZAKAZÓW ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ

Dzielnicowy z Ulanowa i policjant ze służby patrolowej nałożyli mandaty karne i pouczenia na osoby łamiące przepisy ograniczające poruszanie i gromadzenie się. Pięć przypadków dotyczyło picia alkoholu pod sklepem w grupie osób. Za połów ryb nad stawem pouczony został wędkarz.

Policjanci skrupulatnie podchodzą do łamania przepisów zaostrzających zasady funkcjonowania społeczeństwa w obliczu epidemii. Każdy sygnał napływający od mieszkańców jest weryfikowany. Osoby łamiące prawo muszą się liczyć z konsekwencjami.

Codziennie mieszkańcy informują policjantów o sytuacjach stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia. Najczęściej dotyczą one grupowania się w celu picia alkoholu. Dlatego też tereny sklepów, skwerów i placów są pod szczególną ochroną Policji.

W sobotę rano funkcjonariusze, patrolujący teren gminy Ulanów, zanotowali pierwsze przypadki łamania zakazów gromadzenia się. Pod sklepem w Ulanowie trójka mężczyzn piło alkohol. Policjanci zainterweniowali. Zostali oni ukarani mandatami.

Kolejną osobą, w stosunku, do której policjanci podjęli interwencję, był mężczyzna łowiący ryby w stawie w Gliniance. Mężczyzna sądził, że będąc sam na rybach, nie łamie zakazu przemieszczania się. Funkcjonariusze pouczyli wędkarza i wydali polecenie powrotu do domu.

W trakcie służby, dzielnicowy z Ulanowa i policjant ze służby patrolowej zapobiegli kolejnemu wykroczeniu. W Dąbrowicy zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy po wyjściu ze sklepu z alkoholem, nosili się z zamiarem jego spożycia. Policjanci pouczyli osoby o zakazie gromadzenia się i konieczności powrotu do domu.

Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najskuteczniejszy sposób, aby opanować stan epidemii w naszym kraju. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji!

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021