W Nisku

Maluchy już po pierwszym dniu w nowym przedszkolu

Maluchy już po pierwszym dniu w nowym przedszkolu

Nowoczesny budynek żłobka i przedszkola w Rudniku nad Sanem jest już pełen dzieci. Wczoraj placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Nowy obiekt i jego wyposażenie zrobił niemałe wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na przyprowadzających tu maluchy rodzicach.

Nowo wybudowany żłobek i przedszkole przy ul. Mickiewicza to innowacyjne i przytulne miejsce. Jak wyjaśnia Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika nad Sanem, w przedszkolu powstało w sumie 4 oddziały przedszkolne. Dwa z nich, już istniejące, na czas remontu były przeniesione do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Natomiast w pozostałych dwóch oddziałach jest 50 dodatkowych miejsc, a w żłobku 21.

Jak zaznacza, w żłobku zostało utworzone 3 grupy, dwie po 8 dzieci i jedna grupa mniejsza, w której jest 5 maluchów. To dlatego, że w tym oddziale jest 9-miesięczne dziecko, a przepisy jasno określają, że w takim wypadku, grupa nie może liczyć więcej osób.

– Obecnie przyjęliśmy już nowe dzieci, w przedszkolu są też nowi pracownicy. Natomiast uroczyste otwarcie planowane jest na 2 sierpnia – mówi burmistrz. Wyjaśnia, że praca tam zaczęła się wcześniej ponieważ szkoda, aby budynek stał pusty.

To właśnie wczoraj było nieoficjalne otwarcie nowej placówki, gdzie burmistrz wraz z pracownikami przedszkola witał rodziców z dziećmi. Maluchami zajęła się już wykwalifikowana kadra. Prowadzone są zajęcia m. in. z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia logopedyczne i rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne.

Budowa pierwszej takiej placówki w Rudniku wyniosła w sumie ponad 5 mln zł, z czego 2 mln zł to dofinansowanie. Na wyposażenie żłobka, w ramach konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ‘Maluch+’, gmina otrzymała ponad 267 tys. zł. Samorząd brał również udział w programie „Rajski Zakątek” z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, gdzie uzyskał około 750 tys. zł dofinansowania.

Agata Piotrowska

fot. UGiM Rudnik nad Sanem

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021