W Nisku

Maluchy już po pierwszym dniu w nowym przedszkolu

Maluchy już po pierwszym dniu w nowym przedszkolu

Nowoczesny budynek żłobka i przedszkola w Rudniku nad Sanem jest już pełen dzieci. Wczoraj placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Nowy obiekt i jego wyposażenie zrobił niemałe wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na przyprowadzających tu maluchy rodzicach.

Nowo wybudowany żłobek i przedszkole przy ul. Mickiewicza to innowacyjne i przytulne miejsce. Jak wyjaśnia Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika nad Sanem, w przedszkolu powstało w sumie 4 oddziały przedszkolne. Dwa z nich, już istniejące, na czas remontu były przeniesione do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Natomiast w pozostałych dwóch oddziałach jest 50 dodatkowych miejsc, a w żłobku 21.

Jak zaznacza, w żłobku zostało utworzone 3 grupy, dwie po 8 dzieci i jedna grupa mniejsza, w której jest 5 maluchów. To dlatego, że w tym oddziale jest 9-miesięczne dziecko, a przepisy jasno określają, że w takim wypadku, grupa nie może liczyć więcej osób.

– Obecnie przyjęliśmy już nowe dzieci, w przedszkolu są też nowi pracownicy. Natomiast uroczyste otwarcie planowane jest na 2 sierpnia – mówi burmistrz. Wyjaśnia, że praca tam zaczęła się wcześniej ponieważ szkoda, aby budynek stał pusty.

To właśnie wczoraj było nieoficjalne otwarcie nowej placówki, gdzie burmistrz wraz z pracownikami przedszkola witał rodziców z dziećmi. Maluchami zajęła się już wykwalifikowana kadra. Prowadzone są zajęcia m. in. z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia logopedyczne i rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne.

Budowa pierwszej takiej placówki w Rudniku wyniosła w sumie ponad 5 mln zł, z czego 2 mln zł to dofinansowanie. Na wyposażenie żłobka, w ramach konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 'Maluch+’, gmina otrzymała ponad 267 tys. zł. Samorząd brał również udział w programie „Rajski Zakątek” z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, gdzie uzyskał około 750 tys. zł dofinansowania.

Agata Piotrowska

fot. UGiM Rudnik nad Sanem

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021