W Nisku

Majówka z Czarnieckim – kolorowe i gorące popołudnie w miejskim parku

Majówka z Czarnieckim – kolorowe i gorące popołudnie w miejskim parku

100. rocznica Odzyskania Niepodległości, 85. rocznica nadania praw miejskich Nisku oraz 106. rocznica powstania Liceum Ogólnokształcącego były okazją, aby wspólnie świętować te wydarzenia podczas plenerowej imprezy w Nisku czyli „Majówki z Czarnieckim – sztuka integruje pokolenia”. Już po raz kolejny, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zorganizowało piknik, który przyciągnął tłumy mieszkańców.

Wczoraj w Parku Miejskim im. Marii i Oliwiera Resseguierów od godz. 16.00 czekało moc atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyli się szczudlarze i animatorzy. Maluchy mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia rękodzieła artystycznego, zajęciach plastycznych i ceramicznych. Ponadto swoje pokłady energii wyładowywały na dmuchanej zjeżdżalni i zabawach z klaunem.

Na scenie amfiteatru zaprezentowały się m.in. zespoły intrumentalno-wokalne z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz z NCK „Sokół”, zespół wokalny Fuego, Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek, grupy taneczne – Fuks i Mini Fuks oraz Młodzieżowy Zespół wokalno-instrumentalny NCK „Sokół”. Gwiazdą wieczoru, który wprowadził widzów w bluesowo-rockowy klimat był zespół „Sagittarius”.

Wśród stoisk znalazły się m.in. tematyczna wystawa książek „Drogi do Niepodległości” Biblioteki Pedagogicznej w Nisku, fotografia artystyczna, wystawa malarstwa artystki ziemi niżańskiej Elżbiety Boukourbane czy stoiska promocyjne szkół ponadgimnazjalnych powiatu niżańskiego.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w Parku Miejskim już gotowa

rni24.eu13 sierpnia 2020

Dyrektor Żłobka Miejskiego Pani Agnieszka Iskra przeszła na emeryturę

rni24.eu13 sierpnia 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu10 sierpnia 2020

“Kupuj – Inwestuj lokalnie” – spotkanie w Nisku

rni24.eu7 sierpnia 2020

Odbył się Niżański Konwent Samorządowy

rni24.eu6 sierpnia 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Nowe zakażenie w powiecie niżańskim

rni24.eu4 sierpnia 2020

Tegoroczne Dni Niska odwołane !

rni24.eu4 sierpnia 2020

Pożegnanie długoletnich pracownic Starostwa Powiatowego w Nisku

rni24.eu4 sierpnia 2020