sport

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

To był bardzo udany wyścig w wykonaniu całego zespołu Voster ATS. Na każdym z etapów biało-zieloni zawodnicy byli dobrze widoczni – zabierali się w odjazdy, z powodzeniem atakowali premie górskie i lotne, podczas „królewskiego” etapu świetnie pojechał Paweł Cieślik, ostatecznie kończąc całe zmagania na siódmym miejscu.

Paterski zdeklasował rywali w klasyfikacji najlepszych górali Tour de Hongrie, a drugi w zestawieniu był Patryk Stosz. Dzięki temu kolarze Voster ATS Team każdego dnia byli obecni na podium.

Ostatni etap rozegrano na rundzie wytyczonej na ulicach Budapesztu. Przez większość dystansu na czele pracowała 4-osobowa ucieczka z Mateuszem Grabisem w składzie. Uciekinierzy zostali wchłonięci przez peleton 11 km przed metą, a o zwycięstwo etapowe walczyli najlepsi sprinterzy. Wśród nich był Patryk Stosz, który wywalczył 15 miejsce.

Maciej Paterski podsumowuje pięć dni zmagań:

– Jestem szczęśliwy, że udało nam się wypełnić założone cele na ten wyścig. Moja koszulka górala oraz wysokie miejsce Pawła Cieślika w klasyfikacji generalnej przy tak dobrej obsadzie wyścigu całkiem nas satysfakcjonują. Cieszy mnie bardzo, że mój klubowy kolega Paweł Cieślik po ciężkim wypadku, którego doznał na początku roku podczas treningu, tak się odbudował. Także reszta drużyny była zawsze tam, gdzie być powinna i bardzo dobrze się uzupełnialiśmy. Jeżeli chodzi o mnie to jestem zadowolony ze swojej dyspozycji – dwa razy udało mi się zabrać do odjazdu, gdzie mogłem szukać swojej szansy na wygranie etapu i gromadzić punkty do klasyfikacji górskiej. Sezon ruszył już na dobre, więc w kolejnych tygodniach będziemy dalej korzystać z tej dyspozycji.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Paweł Cieślik drugi w Bułgarii

rni24.eu29 czerwca 2021

Patryk Stosz najszybszy na finiszu I etapu M. W. K. “Solidarności” i Olimpijczyków

rni24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rni24.eu23 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

rni24.eu21 czerwca 2021

Nisko najlepsze w „Turnieju 4 miast – czwórboju sportowym”

rni24.eu21 czerwca 2021

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Tor rowerowy pumptruck Podwolina zamknięty

rni24.eu26 maja 2021